Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Alın Germe

Hepimizin kızdığında üzüldüğünde ya da herhangi bir duygu hissetme girişiminde bulunduğumuzda alnımız hareket eder. Özellikle de sinirlendiğimizde kaşlarımızı çatarak yaparız bunu.  Alın germe de işte tam burada devreye giriyor. Alın germe genellikle kırışan alın için yapılan bir ameliyattır. Bu ameliyat kadın ya da erkek fark etmeksizin yapılır. Tabi ki her zaman olduğu gibi kozmetik açıdan en çok kadınlara yapılan bir operasyondur. Operasyon aynı dolgu ve botoks gibi deri altına iğneler vurarak yapılır. Bu operasyon yapılırken ya kendi yağınızı kullanır doktor, ya da laboratuardan alınan asit ile yapılır. Her ne kadar basit bir operasyon olsa da dolandırıcılardan kaçmak için mutlaka doktora gidilmelidir.

Alın Germe Nedir?

Alın germe ameliyatı bir estetik bir ameliyattır. Mimiklerimizin toplandığı bir ortak noktadır alnımız. Ve bu noktada çokça sarkıklar ya da daha değişik şeyler meydana gelebilir. İşte bunların düzeltilmesi için yapılan operasyona alın germe operasyonu diyoruz. Son yıllarda göz kapağının üstünden iğneler ile yapılan bir ameliyattır. Alının sarkmış olan derisinden bir parça alınarak alın geriye doğru toplanır ve asitler ile sağlamlaştırılır. Böylelikle alın üzerindeki sarkmalar ya da fazla çizgiler ortadan kaybolmuş olur. Bu ameliyatı yapmak için mutlaka bir estetik cerrahiye başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdir de piyasa da ki birçok dolandırıcının kurbanı olursunuz. Bu konu hakkında araştırma yapıp tedavi olmanız sizin için en iyisi olacaktır.

Alın Germe Avantajları

Birçok yönden kişileri mutlu eden alın germe operasyonunun yine birçok yenden avantajları vardır. Avantajlarının en başında daha genç bir görünüme kavuşturması geliyor. Bilirsiniz ki insanlar en çok yaşlanmaktan korkar. Yaşlandıkça sona bir adım daha yakında olduğunu varsayarlar. En azından kendilerini biraz daha rahatlatmak için alın germe gibi birçok estetik yöntemi denerler. Bu yüzden alın çizgileri büyük bir problem oluşturur. İlk olarak bu alın çizgileri toplanarak alın daha pürüzsüz hale getirilir. Genç görünümden daha çok alın üzerindeki fazla yağ toplanır. Böylelikle daha da sağlıklı bir görünüme kavuşulur. Ayrıca mimik sorunları olan kişilerin sorunlarını da çözer.

Alın Germe Hazırlık Öncesi

Alın germe hazırlık öncesi yapılması gereken ilk şey hastanın doktorla ameliyat öncesi yapması gereken konuşmadır. Ameliyattan önce hasta ile konuşulmalı ki ameliyat sonrasında hastayı bekleyen durumlar, hastaya karşı sürpriz olmasın. Daha sonrasında hazırlık aşamasında hasta rahat hale getirilir. Alın işaretlemesi gibi bazı tıbbi şeyler hasta ve doktorun anlaşması ile yapılır. Bu tür ameliyatlarda kesinlikle en lazım olan şey kendiniz ile ilgilenecek ve beraber takım olarak çalışmayı sürdüreceğiniz bir doktor bulmak. Bu kesinlikle gerçekten çok önemli olan bir şey. Bu kuralı hafife almadığınız takdir de zaten hazırlığın %50’sini tamamlamış oluyorsunuz. Daha sonrası zaten ameliyata hazırlık ile geçmektedir.

Alın Germe Teknikleri

Alın germe teknikleri 2 şekilde yapılabilir. Açık alın germe ya da endoskopik alın germe olarak yapılır. Bu tekniklerden hangisi yapılacağına ancak doktorunuz karar verebilir. Açık alın germe daha ağrısız kolay ve zahmetsiz olurken endoskopik müdahale daha çok ameliyat gibi yapılmaktadır. Her iki yöntem de neredeyse %100 sonuç verir. Ameliyat’ın çok fazla bir zararı yoktur yani. Bu tekniklerden ikisi de yapılmadan önce doktorunuz sizi tedavi eder. Daha sonrasın da ise size mutlaka her iki yöntem içinde gerekli açıklamayı yapar ve sizi oluşacak komplikasyonlar için bilgilendirir. Yüz çok hassas bir bölge olduğu için ve gerçekten çok önemli olduğu için mutlaka bir doktor kontrolünde müdahalenin yapılması çok önemlidir.

Alın Germe Sonrası İyileşme Süreci

Alın germe sonrası iyileşme süreci yapılan müdahaleye göre acısı değişmektedir. 10 gün gibi bir sürede alınınız kesinlikle iyileşecektir. Bu sürede biraz ağrı, kızarıklık ya da şişlik hissedebilirsiniz. Bunlar geçicidir. Mutlaka 48 saat içinde iyileşir. Eğer iyileşmez ise 48 saat içinde tekrar doktorunuz ile konuşmanızda fayda vardır. Ayrıca çok fazla ağır iş yapmamaya dikkat etmelisiniz. Ameliyattan sonra mutlaka 1 hafta gibi bir süre evde geçmeli ve bol bol dinlenmelisiniz. Bu denilenleri yapıp, doktorunuzun verdiği tedaviyi yaparsanız ve sık aralıklarla kontrollerinize giderseniz kesinlikle en kısa sürede eski sağlığınızdan daha da iyisine ulaşacaksınızdır.

Alın Germe ( Estetiği ) Fiyatları

Estetik gibi alanlarda para genellikle yapılan hastaneye göre ya da sağlık kurumuna göre para değişmektedir. Ortalama bir fiyat söylemek bile çok zordur. Fakat bu konuda bilmeniz gereken bir şey vardır ki bu ameliyat fiyatları genellikle pahalı olurlar. Özellikle yüzde bulunan ameliyat daha da pahalı olur. Alın germe fiyatı piyasa da en fazla 5.000 TL ye yapılmaktadır. Bu fiyatın kesinlikle uygun olduğunu söyleyemeyiz fakat, en iyisini yaptırmak isteyenler için bu fiyat gayet uygundur. Şunu da bilmeniz gerekir. Estetik ameliyatlar sadece hastanelerde yapılmaz. Genel olarak sağlık bakanlığından onaylı sağlık merkezlerinde yapılır. Bu kliniklerde fiyat daha da pahalı olabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Alın germe ameliyatı için sıkça sorulan 2 tane soru vardır.

  1. Ameliyattan kaç gün sonra eski hale döneriz
  2. Ameliyattan sonra oluşabilecek komplikasyonlar nelerdir?

Birinci sorunun cevabı için 10 gün diyebiliriz. Genelde ameliyattan sonra 1 hafta 10 gün içerisinde kişiler eski hallerine dönebilmektedir. İkinci sorunun cevabı ise ameliyat iyi bir şekilde yapılırsa herhangi bir komplikasyonun oluşması son derece güçtür. Fakat küçük de olsa bazı sorunlar meydana gelir. Mesela ameliyattan sonra anlın orta kısmında bir kasıntı meydana gelmektedir. Ya da belli bölgelerde şişlik belirmektedir. Bu durumlar başta da söylendiği gibi tamamen geçicidir.

Alın Germe Estetiğinde Ağrılar Olur Mu?

Alın germe estetiğinde ağrılar çok sık görülmemektedir. Görülen ağrılar ise genellikle 48 saattir. 48 saatin sonunda mutlaka bütün ağrılar geçmektedir. Geçmeyen ağrılarınız için doktorunuz ile konuşmayı unutmayınız. Geçmeyen ağrılar bazen yanlış operasyonlardan kaynaklanır. Bu da son derece tehlikeli bir durumdur. Yani sizi en ufak rahatsız eden ağrılarınızda bir uzman hekimle görüşmeyi ihmal etmeyiniz.

Alın Germe Kalıcı Mıdır Yoksa Tekrarlanabilir Mi?

Alın germe ameliyatı botoks ve dolgu işlemine göre daha kalıcıdır. Çünkü bizzat kendi yağınız ile alın gerilir. Ve sabitleştirilir. Genelde alın germe işlemi dolgu işlemi gibi düşmez ya da kendi kendine erimez. Siz kendinizi zorlamadığınız sürece alnınız başka bir operasyona gerek duymaz. Fakat 1-2 yıl içerisinde alın germe işlemi işlevini yitirebilir. Böylece sizde doktor kontrolünde tekrar alın germe işlemini yaptırabilirsiniz.

Alın Germe Sonrası Normal Hayata Ne Zaman Dönebilirim?

Alın germe işlemi bir kalp ameliyatı gibi çok ciddi bir ameliyat değildir. Bu ameliyat için size lazım olan en çok süre 2 hafta, ki bu bile çoktur. Bu ameliyattan sonra haftalarca dinlenmenize ya da kendinize uzun bir dinlenme süresi vermenize gerek yoktur. Sadece doktorunuzun size verdiği kremleri, merhemleri ya da buz kompleksi gibi tedavi yöntemlerini dikkatlice kullanarak alın germe ameliyatının etkisinden kısa sürede kurutulabilirsiniz.