Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Yüz Germe

Estetik operasyonlar özellikle son yıllarda daha kolay ve pratik yöntemler ile yapılmaktadır. Ameliyatsız yüz germe yeni çıkan ve insanların ilgi gösterdiği bir uygulamadır. Son bir yıla kadar yüzdeki kırışıklıklar, ciltteki sarkmalar nedeni ile yaşanan sıkıntıya çare operasyon idi. Fakat günümüzde hiçbir ameliyat söz konusu olmadan kırışıklardan kurtulmak mümkündür.

Ameliyatsız yüz germe tedavisinde iğneli radyofrekans kullanılmaktadır. Doku sıcaklığını ölçerek cilt at tabakasındaki sıcaklığı arttırma yapılmaktadır. Böylelikle boyun, yüz, gıdı ve diğer cilt sarmaları tek seferde ortadan kaybolmaktadır.

Yüz Germe Neden Yapılır?

Belirli bir yaştan sonra beslenme şekli ve yaşam koşulları nedeni ciltte sarkmalar ve kırışıklar meydana gelir. Bu kırışıkların oluşması her kişi de farklı yaştadır. Genetik faktörler, çocukluktan başlayarak beslenme şekli ve yaşam boyu günlük hareketlilik kırışıkların oluşmasında etkilidir. Bu nedenle kadın erkek birçok kişi bu durumdan rahatsız olur.

Çoğunlukla kadınların estetik operasyonlara başvurduğu bilinmektedir. Daha genç görünmek adına yapılan operasyonlarda kişilerin yüzünde ve cildinde meydana gelen rahatsız edici görünüm yok edilir. Ameliyatsız yüz germe ise bu konudaki yapılan en başarılı uygulamadır.

Ameliyatsız Yüz Germe Operasyonları Nelerdir?        

Ultra matrix ile yapılan ameliyatsız yüz germe uygulaması yüz estetiği açısından en yeni teknoloji ile yapılmaktadır. Sarkmış ve kırışıklar içerisinde olan cildin alt ve orta kısımlarda kolojen üretimi ile toparlanması işlemidir. Cildin tamamen eski esnekliğine kavuşması sağlanmış olur. 30 dakika süren bu işlem sonrası hasta hemen taburcu edilir. Yatış işlemi söz konusu değildir.

Altın üçgen tekniği yüzün genç gözükmesi için yapılan tekniklerden biridir. Özel altın uçlu iğne başlığı ile cilt derisine frekans dalgaları gönderilir. Bu dalgalar tüm katmanlarda kolajen artmasını sağlar. U therapry cihazı ise termal ısı yayan başlığı ile uygulamayı güçlendirir. Bu termal ısı uygulaması işlem sonrası cildin daha çabuk toparlanmasını sağlar. Uygulama yaptıran kişiler normal hayatına çok daha kısa sürede döner. Altın üçgen tekniği yüzdeki sarkmalarda olduğu kadar gıdı sarkmalarında da etkilidir. Güçlü bir kombinasyon sağlayan uygulama ile tüm bu kırışıklıklar ve sarkma durumunda kurtulmak mümkündür.