Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Antioksidan Dolgusu

Antioksidan Dolgusu

Antioksidan dolgusu, zaman ilerledikçe çevresel faktörlere maruz kalan kişiler tarafından yaptırılmaktadır.  Zaman geçtikçe yaşlanan cilt kişilerde bakım yaptırma ihtiyacı doğurmaktadır.  Son dönemlerde erkekler de bu dolguyu yaptırsa da özellikle kadınlar tarafından daha sık tercih edilen bir dolgu yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.  Cildin yaşlanması her kişide aynı yaşta gerçekleşmeyebilir. Kişinin beslenme koşulları, yaşadığı çevrenin ne kadar hijyenik olduğu ve bireyin genetik özellikleri cildin yaşlanmasında farklılıklar ortaya çıkarmaktadır.  Antioksidan dolgusu işlemi yaptırak olan kişiler şu çevre koşullarına maruz kalabilmektedir:

  • Çok fazla sigara içilmesi ya da pasif içicilik durumu
  • Güneş ışınlarına çok fazla maruz kalıp korunamamak
  • Beslenmesindeki dengesizlikler
  • Uyku düzeninin bozuk olması ya da uyku sorunu yaşayan kişiler cildin erken yaşlanmasına maruz kalabilir.

Maruz kalınan bu faktörlerde genetik dokuların değiştirilmesi mümkün değildir fakat çevresel faktörleri değiştirmek yine bizim elimizde olan bir durumdur.  Ciltte yaşanan bir problem için dolgu işlemleri uygulanmaktadır.  Antioksidan dolgusu işlemleri de bozulan cildin güzel görünüme kavuşması amacıyla yaptırılmaktadır.

Antioksidan Dolgusu Nedir?

Antioksidan dolgusu  çeşitli cilt yıpranmaları ve bozulmaları nedeniyle tercih edilen bir tedavi yöntemidir.  Günümüz bilim ve teknolojisine baktığımızda neredeyse her türlü cilt probleminin tıpta çözümü bulunmaktadır.  Erken yaşlanan ciltler bireylerde hem psikolojik hem de fiziksel açıdan sorunlar yaratmaktadır.  Erken yaşlanma gibi durumlarda en fazla tercih edilen dolgu bölgesi kuşkusuz yüzdür. Birisinin karşısına çıktığımızda yüzümüzün güzel ve etkileyici görünmesini isteriz.

Vücudumuz içerisinde bulunan kolajen hyaluronik asit yapısının azalma göstermesiyle birlikte hem yüzümüzde hem de vücudumuzun diğer bölgelerinde yaşlanmaya bağlı olarak sarkma, çökme, doku kayıpları oluşmaktadır.  Her bir firma ve kurumun kendisine ait olduğu bir antioksidan tedavi yöntemi bulunmaktadır.  Fakat bu antioksidan uygulamalarının vücuda uygulanabilmesi için bazı standartları yerine getirmiş ve sağlık açısından hiçbir sorun teşkil etmeyeceğine izin verilmiş olan malzemelerin kullanılması sağlıklı dolgunun gerçekleşmesinde büyük önem arz etmektedir.

Antioksidan yöntemini kullanarak gençleşmek isteyen kadın veya erkek farketmeksizin öncelikle hangi ürün ile bu işlemi yaptıracağına karar vermelidir.  Hyaluronik asit ile yapılan bazı uygulamalarda insan vücuduna enjekte edilen dolgunun belirli bir süre geçtikten sonra insan vücudunda parçalarına ayrılarak zarar veren bir yapı haline dönmektedir.  Yıkım sürecine baktığımızda kalitesiz bir ürün 2 hafta içerisinde insan vücudunun %30 luk kısmının tamamen zarar görmesine sebep olabilmektedir.  Antioksidan uygulamalarında hekimlerin asıl hedefi vücuttaki bozuklukları gidererek istenilen görünümü sağlamak olmalıdır.

Antioksidan dolgu işlemlerinde  güçlü antioksidanlar “mantiol” ismi verilen maddelerden oluşmaktadır ve bu maddelerin cilde etkisi çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşmektedir.  Bu hızlı etki her zaman olumlu değildir. Dolayısıyla antioksidan dolgusu işlemlerine başlamdan önce bireyin vücudunun hangi dolgulara daha fazla uyhum gösterdiğini öğrenmek dolgu işlemlerinin sağlıklı geçmesi açısından önem taşımaktadır.

Antioksidan Dolgusu Nasıl Yapılır?

Antioksidan dolgusu işlemi genellikle  özel çapraz bağ teknolojisini (IPN like technology) kullanmaktadır.  Bu sayede diğer kalitesiz olarak uygulanan hyaluronik asitlerden kendisini ayrıştırarak vücuda hiçbir şekilde zarar vermeyen yapıya sahiptir.  Özel çapraz bağ teknolojisi kullanımında kısa bir süre geçtikten sonra dolgu ile uygulanan vücut bölümü birbiriyle ortak özellikler göstermeye başlar.

Yapılan antioksidan dolgu işlemlerinde vücuda dokunulduğunda ya da vücudun hareket ettirilmesi esnasında dolgunun orada olduğunun anlaşılması çok zordur.  Bu özelliği ile birlikte antioksidanın ne kadar doğal bir görünüme kavuşturduğu da görülmektedir.  Yapılan bu işlem ile birlikte çok uzun bir süre tekrardan antioksidan tedavisine ihtiyaç duyulmamaktadır.  Antioksidan dolgusu her bölgeye aynı oranda uygulanmamalıdır. Yüz bölümündeki hassas olan bölgelerde daha az oranda diğer bölgelerde ise hassas bölgelerden biraz daha fazla uygulanması doğru bir yöntem olacaktır. Örneğin   dudak çevresine uygulanan antioksidan dolgusunun ismi French kiss (Fransız öpücüğü)’dir ve bu dolgunluğu arttırmak için fazla miktarda kullanılmaktadır.

Özel dolgu istenilen bölgeye aşırıya kaçmadan yeterli bir oranda uygulanmalı ve istenilen form elde edilebilmelidir.  Dolguyu yaptırırken doktor ve yaptıran kişi aynı ortak paydada buluşmalı ve istenilen özelliklere göre yaptırılmalıdır.  İşlemler yapılırken hastanın yüz yapısı da dikkate alınmalıdır.

Antioksidan Dolgusu Öncesi

Antioksidan dolgusu yaptırmadan önce hastanın antioksidan örnek uygulamalarını dikkatlice izleyip doğru karar vermesi gerekmektedir.  Bu karar süreci dolgunun vücutta ne kadar kalıcı olacağını da etkileyeceğinden hızlıca karar vermek hem vücudun dengesini bozabilir hem de sağlığın yitirilmesine sebep olabilir.  Antioksidan tedavileri genellikle kısa süre içerisinde etkisini gösterir ve kusursuz bir görünüm elde edilmesini sağlar. Fakat antioksidan dolgusu yaptırmak için aşağıdaki özelliklere dikkat edilmesi büyük önem taşımaktadır.

  • Eğer kişi sigara veya alkol kullanıyorsa işlemi yaptırmadan en az 1 hafta önce kesmeli ve vücudun işlem için hazır hale getirilmesi sağlanmalıdır.
  • Kan sulandırmaya yardımcı olan ilaçların kullanımı durdurulmalı ve tedavi sürecine kadar kullanılmamalıdır.

Antioksidan Dolgusu Sonrası

Antioksidan dolgusu  sonrasında vücut hemen etkisini göstermeyebilir. Maksimum etkiyi yaratabilmek ve vücudun kendine gelebilmesi için en az 1 haftanın geçmesi beklenmelidir. Vücudun iyileşme sürecinde kişi herhangi bir  olumsuz durumla karşılaşırsa (yüzde şişkinlik, kızarma, kaşıntı, morarma) hemen ilgili hekime başvurmalıdır. Vücut tamamen iyileşene kadar  içki ve sigara gibi ürünler kesinlikle tüketilmemelidir.  Yapılan dolgu uygulaması başarılı olduğunda tedaviden sonra vücutta şu değişiklikler yaşanmaktadır:

  • Yüz kusursuz ve genç bir görünüme kavuşur
  • Vücuttaki istenmeyen lekeler tamamen yok olur (Sivilce, siyah nokta, kahverengi benler, kırışıklıklar)
  • Yumuşak bir görünüm oluşur.
  • Dokunulduğunda işlem yaptığı anlaşılmaz.

 

Antioksidan Dolgusu Etkisi Ne Kadar Sürer?

Antioksidan dolgusu  işlemi yapıldıktan 1 hafta sonrasında istenilen görünüme ulaşılır.  Fakat bu işlem kalıcı bir tedavi işlemi değildir.  Genel antioksidan tedavilerine baktığımızda bu kalıcılığın 6 ay  ila 18 ay olduğunu görmekteyiz.  Bu tahmini bir süredir bu süreden önce vücutta oluşan dolgu kayıpları eski görünümü çok fazla bozmamaktadır.  Cilt bozulmaları erken görülse dahi birey süre dolmadan istediği dolguyu tekrardan yaptırabilir.  Tedavi sürecinden sonra hasta istediği mimik hareketlerini rahat bir şekilde yapabilir ve o bölgeye istediği gibi dokuanabilir.  Bölgeye dokunulduğunda herhangi bir bozulma ykaybı yaşanmaz ve dolgu hissedilmez.

Antioksidan Dolgusu Yaptıranlar

Antioksidan dolgusu  işleminde vücuda enjekte  edilen dolgu hyaluronik asit içerdiğinden vücudun yenilenmesi ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar.  Etkisi 1-2 yıl geçse bile tamamen kaybolmaz ve vücut istenilen görünümü çok fazla kaybetmez.  Antioksidan uygulaması çok farklı teknolojilerden yardım alınarak yapıldığı için bireyde doğallık hissi tamamen oluşur ve görünümü istediği şekilde olur.

Bu nedenle dolgu tedavisini yaptıran hastaların genel yorumlarını incelediğimizde herhangi bir şikayet alınmadığını ve yapılan işlemlerden bir çok hastanın memnun olarak ayrıldığını görmekteyiz.

Antioksidan Dolgusu Fiyatları 2021

Antioksidan dolgusu fiyatları yaptırılan bölgenin içerdiği hassasiyet oranına, yapılacak olan dozun oranına, hastanın cilt yapısına  ve karşılaşılan problemlere göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bu özellikler doğrultusunda piyasaya baktığımızda genel fiyat ortalamasının 1500 TL  ila 3000 TL aralığında olduğunu görmekteyiz.  Bu fiyatlara ekstra ücretler dahil değildir ve yaptırılan diğer ücretler için ayrı olarak ödeme yapılmaktadır.