Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Badem Göz Estetiği

Badem göz genellikle kadınların son dönemler de en çok tercih ettiği bir yöntemdir. Gözlerin hafif yukarıya doğru çekilmesi ve daha iri gözükmesini sağlar. Badem göz ameliyatı için önemli olan çekikliğin tam olmamasıdır. Göz yapısı çok iri olan kişiler badem göz ameliyatı yaptırabilir. Özellikle yapı olarak düşük olan göz yapısına sahip ise daha sık bir şekilde tercih edilir.

Badem göz estetiği

Badem göz estetiği genellikle son dönemler de çok sık tercih edilen ve daha çok gözlerin hafif yukarı kaldırılması ve yanlara doğru çekilmesi için yapılan bir ameliyattır. Özellikle kadınlar da göz yapısı sarkık ve küçük olanlar yorgun olanlar da daha sık yapılır. Badem göz estetiği yaptırmak istediğiniz iyi bir doktor seçimi yapmak gerekir. Badem göz ameliyatı, kişilerde bulunan yorgun ve üzgün bakışlarını ortadan kaldırarak onun yerine daha çekici ve derin bakışlar kazandırır.

Badem göz estetiği nedir?

Badem göz estetiği yaptırmaya karar verdiğiniz zaman mutlaka bu alanda iyi bir şekilde hizmet veren doktorlara görünmek gerekir. Herkesin badem göz ameliyatı yaptırması doğru olmaz. Gözlerinizden rahatsızsanız eğer doktor kontrolü eşliğinde bu ameliyatı yaptırmak daha doğru olacaktır. Bu nedenle badem göz estetiği yaptırmak herkes için fayda sağlar.

Badem göz estetiği fiyat yorumlar

Badem göz ameliyatı hem kadın hem erkekler tarafından tercih edilir. Badem göz her yaş grubu için yapılır. Ancak fiyatlar ise değişkenlik gösterir. Doktor size gittiğiniz zaman göz yapınıza göre bir fiyat verir. Genellikle herkes için bu fiyat değişiklik gösterir. Bu nedenle ameliyat ile ilgili fiyat için doktora gidip gerekli olan tahlilleri yaptırmak gerekir.

Badem göz estetiği kalıcı mı?

Badem göz ameliyatı yapılırken doktor tarafından askı yöntemi ile  yapılmaktadır. Doktorlar tarafından kullanılan  iplerin formu ve yaşlanma etkileri de göz önünde bulundurularak yapılır ve badem göz estetiği ortalama olarak 3 6 yıl arasında kalıcılığını koruyabilir. Belli bir zaman geçtikten sonra ipler yavaş yavaş gevşemeye ve erimeye başlar ve badem göz şekli ortadan kalkmış olur. Operasyondan memnun kalmayanlar ise yine aynı gün eski göz şeklini alabilir. Aynı zamanda tekrarlanması istendiğinde ise yeniden badem göz estetiği yapılmasında da herhangi bir sakınca bulunmaz.

Badem Göz Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Badem göz estetiği birçok kişi tarafından tercih edilir. Göz estetiği göz yapısından memnun kalmayanların oldukça sık yaptırdığı bir işlemdir. Bu bedenle badem göz estetiği  de ülkemizde çok sık tercih edilir.

Badem göz estetiği önce sonra

Badem göz ameliyatı genellikle çok ağır geçirilen bir ameliyat değildir. Hastanın çok fazla sorun yaşamaması için uygun bir operasyon yöntemi seçilir. Öncesinde ve sonrasında çeşitli tahliller yapılır. Genellikle bir gün içerisinde tüm tahliller tamamlanır ve ameliyata alınır. Badem göz ameliyatı olan kişiler sadece ilk 8 gün kendine dikkat etmelidir. Daha sonra hasta normal hayatına geri dönebilir.

Badem göz estetiği yaptıranlar

Badem göz ameliyatını yaptıranlar oldukça fazladır. Bu ameliyatla birlikte birçok kişi daha çekik ve iri göz yapısına sahip olur. Çok fazla yan etkisi olmadığı için yaptırmak oldukça basittir.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Badem göz estetiği sırasında göz çevresinden ince bir kesi açılır ve bir iple göz yapısı yukarıya doğru kaldırılır. Bu işlem yapılırken oldukça basit bir şekilde yapılır. Yapılan işlem oldukça kısa süre içerisinde yapılır. Bu nedenle hastanın normal hayatını da etkilemez.

Sıkça Sorulan Sorular

Genellikle badem göz ameliyatı için tedavinin nasıl yapıldığı ve işlemin ne kadar sürdüğü sorulan sorular arasında yer alır. Özellikle işlem yapılmadan önce ve sonrasında oluşan komplikasyonlar da yaptıran kişiler için önemlidir. Bu nedenle yaptırmaya başlamadan önce mutlaka araştırma yapmak da fayda var. Genellikle ameliyat işlemi sonrasında ve öncesinde dikkatli olmak gerekir.

Badem Göz Ameliyatı Nedir?

Badem göz ameliyatı özellikle son dönemler de çok fazla rağbet görmeye başlamıştır. Gözlerinin daha iri görülmesini isteyen kişiler tercih eder. Bu estetik çok sık yaptırıldığı için birçok kişide de karşılaşmak mümkün. Bu nedenle daha güzel bir bakış için badem göz ameliyatını tercih etmeniz de mümkün.

Badem Göz Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Badem göz ameliyatı yapılırken genellikle 1 veya 1.5 saat sürer. Hastaya hem genel hem de lokal anestezi uygulanır. İşlem oldukça basit sürer ve hasta normal hayatına dikkat eder. Bu nedenle badem göz estetiği oldukça sık tercih edilir.

Badem Göz Ameliyatı Hangi Anestezi ile Yapılır?

Badem göz ameliyatı yapılırken lokal hem de genel anestezi kullanılır. Bu durum doktor ve hasta tercihine göre değişir. Ancak genellikle hastanın bir şey hissetmemesi için genel anestezi yapmak daha doğru olacaktır.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olunur?

Badem göz yapılırken bu durum hastanın sosyal hayatını olumsuz anlamda etkilemez. Genellikle kısa süre bir işlem olduğu için hasta aynı gün veya bir sonra ki gün taburcu edilir.

Badem Göz Ameliyatında Acı Hisseder miyim?

Badem göz ameliyatı yapılırken hastaya lokal ve genel anestezi uygulanır. Genel anestezi uygulandığı zaman hasta herhangi bir ağrı sızı hissetmez. Ancak ameliyat sonrasında doktorun kurallarına uymak da fayda var.

 Badem Göz Ameliyatı Sonrası Dikkat Etmem Gerekenler Nelerdir?

Genellikle yapılan her ameliyat sonrasında hastaların mutlaka dikkat etmesi gerekir. Badem göz ameliyatında ise estetik sonrasında bir süre kimyasal işlem uygulamamak daha iyi olacaktır. Özellikle makyaj malzemelerinden bir süre uzak durmak gerekir. Aksi bir durum olursa doktor ile irtibata geçmek de fayda var.

Badem Göz Ameliyatından Sonra Gözümde Dikiş İzi Kalır mı?

Badem göz ameliyatı sırasında herhangi bir dikiş durumu olmaz. Doktor iple birlikte germe işlemi uyguladığı için dikiş izi de kalmaz. Bu nedenle badem göz ameliyatını rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Badem Göz Ameliyatının Fiyatı Nedir?

Badem göz ameliyat fiyatları hem doktor hem de hastane açısından değişiklik gösterir. Bu işlemi yapan hastaneler de fiyatlar da değişkenlik gösterir. Bu nedenle fiyat almak için doktor ve hastane belirlemek gerekir. Daha sonra badem göz estetiği için doğru bir fiyat almış olursunuz.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Görmemde Sıkıntı Olur Mu?

Bu gibi badem gözü ameliyat işlemleri hastanın normal hayatını fazla etkilemez. Bu nedenle hasta görme gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmaz. Doktor ameliyat işlemi sırasında gözün dış kısmına direkt uygulama yapar. Bu nedenle badem göz estetiğinde bu gibi problemlerle karşılaşmamış olursunuz.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası Gözüm Ne Zaman İyileşir?

Badem göz ameliyatı sonrasında direkt olarak bakışlar daha den ve ince gözükür. Badem göz ameliyatından sonra serum ve kremler kullanmak gerekir. Ancak bunu mutlaka doktor kontrolünde almak gerekir. Ameliyat işlemi bittikten 1 ay sonra tam anlamıyla göz ve çevresinde iyileşme meydana gelir. Bu nedenle badem göz estetiği belli bir süre sonra tam anlamıyla kendini gösterir.