Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

BBL

DNA şifreli bilgiler içerir. Her canlı böyle doğar. DNA’mız sağlam kaldığı sürece kendisinin sağlıklı kopyalarını üreterek, fonksiyonları tam yerine getirebilir, sağlıklı yeni hücreler oluşturur ve yaşam devam eder.

Yaşlanmak bir DNA hasarıdır. Hasarlı DNA kendini yenileyemediğinde dejeneratif hastalıklar ortaya çıkar. DNA hasarına bağlı olarak sadece kanser, alerjik hastalıklar, kap damar hastalıkları, obezite gibi sistemik hastalıklar değil; çok daha çabuk göze çarpan cilt yaşlanması, kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri gibi sonuçlar da ortaya çıkmaktadır. Her gün en az 30 000 – 50 000 defa zarar gören DNA kendini hızlıca yenilemek zorundadır.

Cildin temel yapı taşları:

 • Kondroitin Sülfat,
 • Glukozamin,
 • Ester C.

Kolajen yıkımını önlemek ve Nemlendirme için: Squalen, Hyaluronik asit

Antioksidan olarak: Ester C, Alfa lipoik asit, CoenzimQ-10

BBL (Broad Band Light), Ameliyatsız Cilt Gençleştirmede kullanılan ‘geniş band ışık’ anlamına gelmektedir. BBL, 400 – 1200 nm arası dalga boylarında cilt gençleştirme ve genetik yenilenme için FDA onayı almış özel bir ışık kaynağıdır.

BBL, yaşlanmış insan cildindeki gen yapılarını yeniler ve genç cilttekine benzer hale getirebilir.

Cildi yıpratan nedenler nelerdir?

*Güneşin UV ışınlarına maruz kalmak

*Sigara içmek

*Sağlıksız beslenmek

*Hareketsiz yaşam

*Düzensiz uyku

*Aşırı kilo alıp verme

*Ruhsal travmalar

*Yeterli sıvı alınmaması

*Aşırı alkol tüketimi

*Uyuşturucu ya da uyarıcı ilaç kullanımı

*Bilinçsiz ilaç tüketimi

 

DNA hasarını tamir edip DNA yı koruyan ürünlere ‘Yeni nesil Anti Aging Uygulamalar’ adı verilmektedir. Düzenli BBL uygulaması cildi yenileyip gençleştirebilir ve cilt yaşlanmasını doğal yolları uyararak sağlayacak şekilde geciktirebilir. BBL daha genç bir görünüm sağlayacak şekilde 1293 gen yapısı yenileyebilir. Kolajen birikimi ve elastikiyette artış ile ince kırışıklıklarda, pigmentasyon düzensizliklerinde, lekelerde, damarsal kaynaklı kızarıklıklarda düzelme sağlayabilir.

BBL, cildin uzun dönemli yaşlanma belirtilerini azaltabilir ve yeni problemlerin oluşumlarını geciktirebilir. Cilt daha taze, diri ve genç bir görünüm almakta ve düzenli yapıldığı takdirde bunu hep korumaktadır. Stanford Üniversitesi’nde yapılan birçok araştırma ile ciltte genetik düzeyde gençleşmeyi sağladığı  görülmüştür.

BBL Hangi Amaçlarla Uygulanır?

 Özellikle yüz, boyun, dekolte, el üzeri gibi çevresel hasara çok açık bölgelerde;

 • Yüz germe, cilt sıkılaştırma,
 • Cilt renk düzenleme (alaca bulaca kaynağı belirsiz kararmış cilt),
 • Cilt tonu eşitleme,
 • Ciltteki ince kırışıklıklar,
 • Lekeler (güneş, yaşlılık, hamilelik yada doğumsal kaynaklı),
 • Kılcal damarlar (Telenjiektazi),
 • Rosea (kırmızı yanaklı yüz),
 • Geniş gözenekler,
 • Aktif akne ve sivilce,

Yüksek bir ışın teknolojisi olan BBL, cilde zarar vermeden moleküler düzeyde değişiklik ve iyileşme yaratabilir. Epidermisi ( cilt yüzeyi ) ısıtarak daha çok çalışmasını sağlayabilir. BBL, cildin üst tabakalarına uygulanarak bu tabakaları hafif biçimde ısıtır. Hedeflenen bölgelerdeki cilt katmanları tarafından kademe kademe emilen bu ışık enerjisi var olan hücrelerin kolajen üretimlerini tetikleyebilir ve cildi ilk uygulamadan daha sıkı bir görünüme kavuşturabilir. Böylelikle, kolajen yapımı artar ve cilt kalınlaşabilir, sıkılaşabilir.

Farklı dalga boyları ile lekelerden ve damar kaynaklı kırmızılıklardan arınabilir. Sonuçta elastikiyet kazanan cilt yaş olarak gençleşebilir, yeni cilt tahribatına karşı direnç kazanabilir, genetik bir tamir süreci geçirerek yenileyebilir.