Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Boyun Germe Ameliyatı

İnsanlar belli bir yaşa geldiği zaman yüzde olduğu gibi boyun derisinde de zamanla bollaşma ve sarkma meydana gelir. Çok fazla kilo alıp veren ve alt çenesi küçük ve geride olan kişilerde de zamanla boyun altındaki deride daha erken yaşlarda bollaşmalar oluşur. Kilolu kişilerde ise deri bollaşmasına çene altında bulunan gıdı bölgesine yağlanma da eklenir. Bu gibi durumlar da birçok kişi boyun germe ameliyatı olmayı tercih eder. Genellikle yapılan boyun germe işlemi birçok kişi açısından önemlidir. Bunun için kişilerin iyi bir doktor seçimi yapması gerekir.

Boyun germe ameliyatında boyun kısmından çok rahatsızsanız eğer germe ameliyatı yaptırmak daha doğru olacaktır. Genellikle çok fazla boyun bölgesinde yağlanma yoksa bir herhangi bir rahatsızlığınız yoksa eğer ameliyat olmak doğru olmayabilir. Çünkü ameliyat sonrasında da çeşitli rahatsızlıklarla karşılaşmanız mümkün.

Boyun germe ameliyatı

Boyun germe ameliyatı özellikle belli bir yaşa gelen kadınlar için daha sık bir şekilde uygulanır. Ortaya çıkan sarkmalar ve kırışıklıklar sonucunda bu işlem uygulanır. Genellikle kadınlar da sarkmalar daha fazla meydana gelir. Kasların gevşemesi sonucunda ameliyat yaptırmak gerekebilir. Kısa süre bir işlem olduğu için çoğu kadın ameliyat olmayı tercih eder. Bu nokta da iyi bir şekilde hizmet veren doktorlar ve hastaneler bulunur. Bu gibi yerlerden boyun germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak daha doğru olacaktır. Ameliyat sırasında yapılması gerekenleri mutlaka atlamamak gerekir. Genellikle her ameliyat da olduğu gibi boyun germe operasyonu da hastalar için önemlidir. Bu nedenle boyun germe ameliyatı olmaya karar verince gerekli olan tahlilleri yaptırarak ameliyat olmak daha doğru olacaktır.

Boyun germe ameliyatı nasıl yapılır?

Boyun germe ameliyatı yapılacağı zaman ameliyat süresi genellikle 5-6 saati bulabilir. Kulak arkası kısmından kesi yapılarak işleme başlanır. Genellikle işlem sırasında eğer çene altında gıdı bölgesinde yağ toplantısı varsa liposuction ile bu yağ alınır. Boyun bölgesinde bulunan dikine bantlar çene alt kısmında yapılan 3-4 cm bir yatay kesi ile serbestleştirilir ve birbirlerine dikilerek boyunda bir iç korse oluşturulmuş olur Boyun derisindeki sarkma alt çenesi küçük ve geride olan kişilerde daha erken yaşlarda belirgin hale gelir. Çene uç kısmına yerleştirilen protezler ile çenenin belirginleştirilmesi işlemi de boyun germe işlemi sırasında da yapılır. Böylece yüz profili de daha iyi bir şekilde yapılmış olur. Ameliyat yapılırken genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır.

Boyun Germe Ameliyatı kimler için uygundur?

Genellikle boyun bölgesinde ciddi anlamda sarkma meydana gelen kişilerin boyun germe ameliyatı olması daha doğru olacaktır. Ameliyat işlemi sırasında özel dikiş ve pansuman malzemeleri kullanıldığı için oluşabilecek dikişler de en az da indirilmiş olur. Her ne kadar ameliyat sonrasında dikiş izleri kalsa da zamanla dikiş izleri tamamen geçmiş olacaktır. Herhangi bir komplikasyon meydana geldiği zaman mutlaka uzman bir doktordan destek almak gerekir. Genellikle boyun bölgesinde ciddi anlamda sarkma sorunu ve bir rahatsızlık yaşayan herkes bu ameliyatı kolay ve hızlı bir şekilde yaptırabilir

 

Boyun germe ameliyatı öncesi nelere dikkat edilmelidir?

Boyun germe ameliyatı öncesinde mutlaka doktorların söylemiş olduğu her şeye uymak gerekir. Özellikle saç boyama işlemi ameliyattan sonra yapılmaz. Eğer saç boyatılacaksa ameliyat öncesinde boyatılabilir. Eğer sigara veya alkol kullanımı varsa mutlaka ameliyat öncesinde bırakmak gerekir. Hastanın kullanmış olduğu bazı kan sulandırıcı ilaçlar olabilir. Bu ilaçları da mutlaka doktor kontrolünde kesmekte fayda var. Böylelikle ameliyat sonrasında herhangi bir sorunda yaşamamış olursunuz. Genellikle kişiler için önemli olan ameliyat sonrasıdır. Ameliyat olduktan sonra bir sorun yaşamamak adına doktorun talimatlarına uymak gerekir. Boyun germe ameliyatı öncesinde ciddi bir rahatsızlığın olmaması önemlidir. Genellikle doktorlar öncesinde ve sonrasında hastada meydana gelebilecek şeyler için hastayı bu konuda bilgilendirir. Bu nedenle bir sorunla karşılaşmamak adına daha önceden var olan rahatsızlıklarınızı mutlaka doktora bildirmek gerekir.

Boyun germe ameliyatı sonrası 

Boyun germe ameliyatı olduktan sonra kulak arka kısmından Kesik açıldığı için burada bulunan sıvıların toplanmasını önlemek amacıyla konulmuş olan dren alınır. Genellikle ameliyat ameliyat sonrasında buz uygulaması yapmak ağrılarınızı hafifletebilir. Ameliyattan 2 gün sonra taburcu olunur. Ameliyat sonrasında dikişler bir hafta sonra alınmış olur. Ameliyat sonrasında aynı zamanda yüz bölgesinde hissizleşme de meydana gelir. Ancak ameliyat sonrasında duşu almamaya dikkat etmek gerekir. Herhangi bir ağır iş yapmaktan kaçınmak iyileşmenizi hızlandırır. Mutlaka güneşten korunmak için güneş koruyucu kullanmak da fayda var. Belli bir zaman geçtikten sonra kısa sürede iyileşme de gözlemlenir. Genellikle ameliyat sonrasında bir sorun yaşanmamak için dikkatli bir şekilde hareket etmek gerekir. Özellikle ani hareketler bu nokta da oldukça önemlidir.

Boyun germe ameliyatının riskleri nelerdir?

Genellikle boyun germe ameliyatı sonrasında birçok hasta da farklı komplikasyonlar meydana gelebilir. Bunun en çok karşılaşılan ve ise kanama olmasıdır. Eğer operasyon sonrasında kanama meydana gelirse doktor bu durumun önüne geçebilirler. Özellikle bu gibi risklerin meydana gelmemesi için ameliyat öncesinde kullanılan tüm ilaçların bırakılması gerekir. Herhangi bir hastalık varsa eğer mutlaka ameliyat öncesinde doktora bu konuda bilgi verilmelidir. Ameliyat sonrasında bazı hastalarda enfeksiyon da olabiliyor. Bu gibi durumlarda antibiyotik tedavisine başlanabilir. Ameliyat riskinden bir tanesi de iz kalmasıdır. Genellikle hastalar iz kalmamasını tercih eder. Ancak bu gibi durumlar da kullanılan kremler işe yarar. Yapılan ameliyat sonrasında genellikle doktorun vermiş olduğu bazı ilaçlar bulunur. Bu ilaçları aksatmadan kullanmak hasta için oldukça önemlidir.

Boyun Germe Ameliyatı Teknikleri nelerdir?

Genellikle bugün gelme ameliyatı sırasında fazla olan yağlar alınır. Bu işlem genellikle ilk başta yapılır. Gıdı bölgesinde fazla olan yağların alınması oldukça önemlidir. Genellikle yaşı çok fazla ileri olmayan kişiler de bu durum daha çok etki eder. Boyun kısmında sarkmaya hem yağlar hem de kaslar eşlik ediyorsa eğer kasları da toparlamak gerekir. Genellikle uygulanan teknikler oldukça önemlidir. Genellikle doktora muayene olmaya gittiğiniz zaman size yapılacak olan teknikler hakkında bilgi verecektir. Bu tekniklere göre ameliyata başlanır. Ancak ameliyat öncesi ve sonrasına dikkat etmek gerekir. Boyun germe ameliyatı için yapılan teknikler mutlaka doktorlar tarafından hastaya bilgi verecek şekilde anlatılır. Her hastanın ameliyata uygun olabilmesi için daha önceden geçirmiş olduğu bir rahatsızlığının olmaması gerekir. Genellikle herhangi bir komplikasyon meydana getirebilecek şeyler var ise doktor ameliyat yapmayı tercih etmez. Hasta da doktorun talimatına göre ameliyat olmayı tercih eder.

Boyun germe ameliyatı fiyatları

Boyun germe ameliyatı birçok insan tarafından sıklıkla yapılır. Genellikle fiyat bilgisi doktor tarafından muayene olduğunuz zaman belirlenmektedir. Doktora gittiğinizde herhangi bir başka uygulama yapamayacak söylüyor bu konuda sizi bilgilendirir. Buna göre bir fiyat bilgilendirmesi yapar. Daha önceden yağ alma işlemi yapılacaksa eğer fiyatta ona göre artabilir. Bu nedenle operasyonu yaptırmaya karar verdiğiniz zaman doktora giderek bu konuda detaylı bilgi almak da fayda var.