Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Buz Lazer Nedir?

Lazer uygulaması hem kadınlar hem de erkekler açısından oldukça önemlidir. Genellikle bir çok insan vücudunda bulunan tüylerden kurtulmak için son dönemlerde nazar epilasyon yaptırmayı tercih etmektedir. Özellikle kadınlar her bölgesine uygulayarak kısa sürede istenmeyen tüylerden kurtulmaktadır. Son dönemler de ise buz lazer uygulaması ortaya çıktığı için birçok insan bunu uygular. Buz lazer en konforlu ve kolay bir şekilde istenmeyen tüylerden kısa sürede kurtulmamızı sağlamaktadır. Normal epilasyona göre daha geniş yüzeyler için uygulanır ve ortalama 40 dakika içersinde işlem yapılmış olur. Genellikle kadınlar tüm vücut için epilasyon yaptırmak istediği zaman altı seans alması yeterli olur. Ancak gittiğiniz zaman güzellik merkezinden bu konuda daha detaylı bilgi almanız da mümkün.

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Buz lazer uygulanırken nokta atışı yapıldığı için direkt olarak kıllara nüfus eder. Kişilerin alacağı seansa göre genellikle yapılan işlem de değişir. Buz lazer uygulaması seanslar da oldukça hızlı ve basit bir şekilde yapılır. Kullanılan cihazlar da oldukça kaliteli olduğu için etkisini kısa süre de gösterir. Buz lazer normal epilasyona göre günümüzde daha çok tercih edilmektedir. Bir çok güzellik merkezinde ve hastanelerde kolay bir şekilde uygulandığı için ve herhangi bir ağrısı olmadığı için tercih edilir. Seansa gittiğiniz zaman belli bir süre ayırarak kısa sürede de kıllardan tam anlamıyla kurtulmuş olursunuz.

Buz lazer nasıl yapılır

Buz lazer uygulaması yaptırmak istediğiniz zaman vücudunuz her bölgesine yaptırmak gerekir. Genellikle istenmeyen tüylere oldukça kısa süre de etki etmeye başlar. Buz lazer yapılırken kullanılan makine de bu anlamda oldukça önemlidir. Bu nedenle seanslara düzenli bir şekilde gittiğiniz zaman etkisini de görmüş olursunuz.

Buz lazer yaptıranlar

Ülkemizde buz lazer epilasyon uygulamasını yaptıran bir çok kişi bulunur. Özellikle istenmeyen tüylerden kısa sürede kurt olduğu için çoğu insan birkaç seans almayı tercih eder. Genellikle buz lazer uygulanırken tüm vücuda uygulaması yapılır. Yaptıran bir çok kişi de memnun kaldığı için buz lazer yaptırmayı tercih eder.

Buz lazer fiyatları

Buz lazer fiyatları genellikle firmalara göre değişiklik gösterir. Genellikle seans olarak sizlere sabit bir fiyat verilir. Fiyat aldığınız zaman bunu taksitli bir şekilde ödemek de mümkün. Verilen fiyatlar ortalama olduğu in her firmada farklı değildir. Ancak buz lazer yaptıracağınız zaman birkaç firmadan fiyat bilgisi almak daha doğru olacaktır. Genellikle kıl köklerine göre seanslar belirlenir. Bu nedenle fiyat belirlemesi yaparak karar vermek daha doğru olacaktır. Böylelikle daha uygun fiyata lazer yaptırmış olursunuz.

Buz Epilasyon Yüze Uygulanır mı?

Genellikle uygulanan buz lazer epilasyon tüm vücuda uygulanmaktadır. Yüz için yapılacağı zaman çok fazla önerilmez. Yüz bölgenize epilasyon yaptırmak istediğiniz zaman daha farklı bir yöntem uygulanmaktadır. Bunun için güzellik merkezine gittiğin zaman daha detaylı bilgi almak doğru olacaktır. Ancak yüz bölgesi için epilasyon yapılacağı zaman genellikle kararmalar ve ciltte tahrişler meydana gelir. Bu nedenle yüz bölgesi için epilasyon yaptırmak daha doğru olmayabilir.

 

 

Buz lazer acıtır mı

Epilasyon yapılacağı zaman herhangi bir acıtma işlemleri meydana gelmez. Yapılan epilasyon genellikle düşük ayarlı olarak yapılmaktadır. Hem acıtmaz hem de cildi hiçbir şekilde tahriş etmez. Vücudu çok hassas olan kişilerde zamanla ciltte tahrişler meydana gelebiliyor. Ancak bu durum geçici olduğu için belli bir süre sonra geçmektedir. Bu nedenle buz lazer yaptırdığınız zaman hiçbir şekilde acı hissetmeniş olursunuz.

Buz lazer kesin çözüm mü

Hem dünyada hem de ülkemizde oldukça aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Tam anlamıyla kılların köklerine müdahale ettiği için kılların çıkmasını engeller. Almış olduğunuz seansı düzenli bir şekilde giderek tamamen kıllarınızdan kurtulmanız mümkün. Ancak seansları ileriye atmadan belirlenen günde giderek almanız gerekmektedir. Böylelikle kısa sürede etkisini de görmüş olursunuz. Bu nedenle çoğu kişi lazer yaptırmayı tercih eder. Lazer belli bir süre olarak seanslar da devam eder. Ancak seansları aksatmadan gittiğiniz zaman kalıcı olarak etkisini de gösterir.

Buz lazer kaç seansta biter

Buzu lazer yapılacağı zaman seansı genellikle kişilere göre belirlenir. Tüyler çok yoğun değilse daha az seans alınabilir. Ancak daha yoğun bir tüy yapınız varsa çok daha fazla seans almak gerekir. Seanslarınız bittiği zaman bile mutlaka yılda bir veya iki kez buz lazer yaptırarak daha kesin bir şekilde tüylerin bitmesi sağlanabilir. Genellikle herkese göre seanslarda değişiklik göstermektedir. 8 seans aldığınız zaman biteceğini düşünseniz de etkisini göstermeyebilir. Bu nedenle 8 seans sonrasında tekrar devam etmek gerekebilir. Bu nedenle kıl köklerinize bakarak seans belirlemek daha doğru olacaktır.

Buz Epilasyon Kalıcı Etki Eder mi?

Buz lazer epilasyon kişilere uygulanırken seans olarak uygulanır. Genellikle kıl yoğunluğunuza göre sizlere seans verirler. Belli bir seans aldıktan sonra kısa sürede etkisini göstermeye devam eder. Ancak tam anlamıyla geçmesi için uzun seans paketi almak daha doğru olacaktır. Aynı zamanda bir çok kişi yaz dönemlerinde de 1 ve 2 seans alarak tüylerinden tam anlamıyla kurtulurlar. Ancak bunun için herkesin düzenli bir şekilde buz lazere gitmesi gerekir. Eğer düzenli bir şekilde epilasyona gidilmezse belli bir süre sonra kıllar tekrar hareketlenmeye başlar ve çıkar. Bu noktada yeniden epilasyon almak gerekebilir. En baştan başladığınız zaman işlem uzun sürebilir. Bu nedenle seansları aksatmamak da fayda var.

Hamile Kadınlar Buz Epilasyon Yaptırabilir mi?

Epilasyon yapılırken ışıkla bu yöntem yapıldığı için vücudunuza da gerekli gereksiz olarak ışık alınmış olur. Bu nedenle hamilelik döneminde epilasyon yaptırmak doğru olmayabilir. İster normal epilasyon ister buz lazer olsun her ikisini yaptırmak da anne adayları için tehlikeli olacaktır. Genellikle hiçbir doktor hamilelik döneminde epilasyon yapılması önerilmez. Bu nedenle hamile kalmadan önce veya hamilelik sonrasında epilasyon yaptırmak gerekir. Böylelikle anne ve bebek herhangi bir ışık işlemine maruz kalmamış olur. Hamilelik döneminde genellikle bu gibi işlemler zararlıdır. Daha önceden yaptırmak daha etkili olacaktır.

Buz Epilasyon Hangi Mevsimlerde Yaptırılabilir?

Buz epilasyon işlemi uygulanırken acısız ve cildi tahriş etmeden uygulanır. Deriyi çok düşük dozda verildiği için sık sık tekrarlanır. Buz epilasyon yapılırken genellikle hem yaz hem de kış dönemleri tercih edilmektedir. Ancak genellikle kadınlar yazıda hazır bir halde girmek için kışın yaptırmayı tercih eder. Hangi cilt tonuna sahip iseniz bu durum buz lazer yaptırmanıza engel olmaz. Ancak yaz döneminde lazer yapılacaksa eğer mutlaka güneş koruyucu kullanmak gerekir.

Buz Epilasyon Sağlığa Zararlı mı?

Sağlık açısından herhangi bir sorun oluşturmaya buz lazer epilasyonu oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Herhangi bir hastalığa yol açıp açmadığı da kanıtlanmadığı için uygulanmaya devam eder. Lazer uygulanırken genellikle çok düşük ayarda ve sık bir şekilde yapılır. Cildide bu nedenle tahriş etmez. Sadece epilasyon yaptırdıktan sonra deri daha belirginleşebilir. Ancak bu durum kendiliğinden bir süre sonra geçer.