Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu Yaptırma Nedenleri

Estetiğin kullanım alanı çeşitliliği ve kozmetiğin globalleştiği, kalite faktörü, uzmanlık alanının gelişim sağladığı bu çağda güzellik iksirlerinin yükselişe geçişi olağan ve sektörün olmazsa olmaz unsurlarından biri haline gelmiştir. Estetik teknoloji ile de ilintilidir; çünkü makine cihaz sistemi ve kullanım alanlarının deney sehpasında sınanarak kontrol grubu tezi oluşturması Türkiye’de de kullanım sıklığını hızlandırmıştır. Teknik personel anlayışı, bilgi düzeyi uzmanlık derecesi ve sağlık merkezlerinin temiz ve düzenli işleyen aşamalı ve sabır gösterilmesi gereken süreçlerden geçmesi çene dolgusu hizmetlerinin ne kadar kaliteli ve teknik altyapı gerektiren, zorluk derecesi atlanılmaması gereken bir süreçler bütününü oluşturduğudur.

Çene dolgusu yaptırma operasyon kişinin sadece sağlıklı bir görünümün kazanmasının yanında insanların sosyal olma bilinci kazanması, kendine güveninin kazanarak daha mutlu, ileriye vizyoner bakan ve ayaklarının üzerinde daha sağlam basan kişilik oluşum sürecini tamamlama noktasında destek projesi ile tam bir hizmet algısı ile yürütülen profesyonel uygulamalardır. Çene dolgusu genellikle yüz bölgesindeki kırışıklıkları gidermek, cildi daha estetik hale getirme noktasında hizmet alan herkese karşı uzman ve yenileşmeye açık bir tedavi yöntemidir. Dolgu enjeksiyonunun niteliğine göre, yüz farklılığı ve hizmetin cinsine göre değişmekte olup; dolgu yapılan sıvının da miktarı o ölçüde önem kazanmaktadır. Enjeksiyon ve kullanıldıkları yer bakımından oluşturduğu nitelikle birlikte zamanla ortadan kaybolmaktadır. Bu sebeple tedavi farklılaşması yaşayan hastalarda bu süre uzayıp kısalmaktadır. Çene ucu dolgusu ile güçlü bir çeneye sahip olan hastalar, daha hatlı yüz, simetriklik kazanan sima görüntüsü kazanmak, her sağlıklı bir yüz şekli kazanmak isteyenlerin rüyasıdır. Güçlü bir çene,  çekici bir yüzün ortaya çıkmasında yatan en büyük unsurlardan bir tanesidir.

Değişen yaşam koşulları, güven eksikliği, kendini yetersiz ve güzel görememe gibi etmenler hastaların cerrahi uygulamalarına yönelimlerini artırmış; çene dolgusu yöntemi ile de sosyal hayata karışma ve  kendine daha dikkatli bakma, cesaret kazanma  noktasında  plastik uygulama kazanımlarından yüksek derecede faydalanılmıştır. Estetik cerrahisinin önemli bir merkezinde olan uygulamalarından sadece bir tanesidir çene dolgusu. Modern tıbbın gelişmesi, teknoloji olanaklarının sonuna kadar kullanıldığı  klinikler  çerçevesinde ;çene dolgusu yöntemi ile  hastalara   ilaç gibi  gelecek; hastalar hayallerine bir adım daha yaklaştıran teknik estetik  uzman  prensibi ile  cerrahi yollarına devam edeceklerdir.