Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Epilasyon

Epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak adına kadın ve erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen kalıcı bir yöntemdir. Traş, kimyasal maddeler, ağda, cımbız ve epilatörler kalıcı çözüm sağlayamazlar. epilasyon cilde zarar vermeden kıl kökünü ısıyla yok eden bir teknik sayesinde kılın tekrar oluşumunu engellemeyi hedefler.

epilasyon uzmanlık gerektiren ciddi bir işlemdir. epilasyon merkezi konusunda karar verilirlen tıp merkezinin farklı çeşitlerine cevap verecek donanım ve aygıta sahip olmasına dikkat edilmelidir.

epilasyon koyu kıllarda açık kıllara göre daha iyi sonuç vermektedir. Açık kıl ve tüylerde de iyi sonuç alabilmek doğru cihaz ve doğru uygulama ile mümkün olabilmektedir.

epilasyona başlamadan önce tüylenmenin nedeni de araştırılmalıdır. Hormonal nedenlerle gerçekleşen tüylenmelerde öncelikle bu sorunun tedavisi gerekir.

Epilasyon Öncesi

epilasyon kıl köklerini hedef aldığı için en az bir ay önceden o bölgede cımbız, ağda, epilatör kullanılarak köklerin alınmaması gerekmektedir. Bronzlaşma ve solaryum ile ilgili olarak uzmandan bilgi alınmalıdır. Son dönemlerdeki tüm cilt tedavileri ve kullanılan ilaçlar uzmana aktarılmalıdır.

Epilasyon Sonrası

Epilasyon
İşlem sonrasında rahatlatıcı ve onarıcı etkisi olan kremler size tavsiye edilecektir. 24 saat sıcak su temasından kaçınılmalıdır. İşlem tamamlandıktan sonraki 15-20 gün bronzlaşma ve solaryumdan uzak durulmalıdır.

epilasyonda cilt tipi, kıl tipi ve uygulama bölgesi epilasyonda kullanılacak cihazın belirlenmesinde göz önüne alınan etkenlerdir. Bu faktörlere bağlı olarak farklı cihazlar kullanılması gerekebilir. Cihazların sistemleri farklıdır ve uygun epilasyon cihazı kullanılmdığı taktirde beklenen sonuç alınamayabilir.