Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

 1. Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu  günümüzde sadece kadınların değil erkeklerin de ilgisini çeken ve yaptırdıkları bir dolgu çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.  Göz altı ışık dolgusu sayesinde  yoğun iş temposu, stres, yorgunluk hali, ya da az uyku nedeniyle oluşan göz altlarının şişmesi ya da morarmaların görülmesi kısa bir operasyon sonucunda yok edilmekte ve istenilen görünüme kavuşulmaktadır. Aynı zamanda  bu işlem ile birlikte cildin hem yenilenmesi hem de oluşan kırışıklıkların ve morlukların yok edilerek cilt renk tonunun eşitlenmesi sağlanır.  Bu sorunların dışında ışık dolgusu tedavisi yaşlanmaya bağlı olarak göz altlarında oluşan kırışıklıkların giderilmesi için de uygulanmaktadır.  Dolgu işleminin en büyük avantajlarından birisi ise işlemlerin tek seferde etkili sonuçlar vermesidir.

 

 • Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu  işleminin  diğer dolgulara göre farklı aşamaları bulunmaktadır.  Diğer dolgu işlemlerinde  derinin alt kısmına işlem yapılırken  ışık dolgusunda yapılan işlem kemik üzerine uygulanır.  Dolgu işlemi yapılırken ilgili bölgeye lokal anestezi uygulanarak kişinin ağrı ve acı hissetmesi engellenmektedir.  Uygulama yapılırken cilde sürülen jelin içerisinde de uyuşturmayı sağlayan maddeler bulunduğu için tedavi bitimindeki süreçte te acı hissedilmemektedir.

Bu işlemi kadınlar kadar erkeklerde sıklıkla yaptırmaktadır.  Özellikle 2000’li yıllardan sonra erkeklerde metroseksüellik kavramının ortaya çıkması sebebiyle erkeklerde ışık dolgusu yaptırma oranları büyük ölçüde artmıştır.

Dolgu işlemleri Restylane, Juvederm veya Radiesse  gibi cilde enjekte edilmesi kolay ve yumuşak içerikli dolgu maddeleri ile yapılan bir operasyondur. Sadece morluk veya şişlik için değil dudakların daha dolgun ve çekici görünmesi için de bu işlem kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir.  Restylane, Juvederm maddeleri  aynı zamanda lazer operasyonlarında ciltteki ölü derilerin soyulması için de kullanılan maddelerdir.

 • Göz altı ışık Dolgusu Öncesi

Göz altı ışık dolgusu  yaptırmadan önce karar verirken piyasada bulunan tüm ışık dolgusu yaptıran yerler incelenmeli ve daha sonrasında yaptıranların yorumları incelenerek kişinin cildine, yapısına, bütçesine uygun olan operasyon işlemi tercih edilmelidir. Dolgu yaparken kullanılan malzemeler iyice araştırmalı, kullanılan malzemelerin vücutta alerjik reaksiyona sebep olup olmayacağı öğrenilerek yaptırılmalıdır.  Aksi halde göz altında hiç istenmeyen komplikasyonlar oluşmasına sebebiyet verebilirsiniz.

      Dolgu maddelerini incelediğinizde o maddenin FDA  standartlarına uyup uymadığını kontrol etmelisiniz.  Estetik ürünlerinin genellikle Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenip standartlara uygun olup olmadığının onaylanması gerekmektedir.  Bir maddeye ne kadar çok izin verilirse onun vücut üzerinde kullanılması sağlığınız açıdan daha doğru olacaktır.

 

 

 • Göz Altı Işık Dolgusu Yaptıranlar

Göz altı ışık dolgusu  yaptıran kişilerin genellikle olumlu geri dönüşler yaptığı saptanmıştır.  Yapılan operasyonlarda komplikasyon yaşayan kişilerin oranı çok düşüktür.  Dolgu yaptıran kişilerin yorumlarına bakıldığında genel olarak en memnun kalınan özellikler şu şekildedir:

 • Işık dolgusu operasyonunun tek seans ile birlikte tamamlanması ve etkisinin kısa bir süre içerisinde görülmesi
 • Hem operasyon öncesi hem de operasyon sonrasında acı ve ağrı yaşanmadan konforlu bir şekilde estetik görünüme kavuşulması
 • Kullanılan dolgu maddelerinin cilde hiçbir şekilde zarar vermemesi ve rahatsızlık duygusunu yaşatmaması
 • Erkek ve kadın ayrımı gözetilmeksizin her yaş grubuna kolay bir şekilde uygulanabilmesi
 • Son olarak da göz altı ışık dolgusu fiyatları incelendiğinde her bütçeye uygunluk göstermesi sayılabilir.

 

 • Göz altı ışık Dolgusu Sonrası

Göz altı ışık dolgusu  işlemi son derece basit olmasıyla beraber yaptırdıktan sonra ciltte farkedilen özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Yaşlanmaya bağlı kırışıklıkların yok olması :

            Yaşlanmaya bağlı olarak göz altında yaşanan kırışıklıklar insanları bir süre sonra rahatsız edebilecek boyuta getirmektedir.  Bu kırışıklıkların önlenebilmesi için göz altı ışık dolgusu  işlemi kesinlikle en doğru tercih olacakstır.  Dolgu işlemi tamamlandıktan sonra 1-2 gün içerisinde gözle görülür bir şekilde kırışıklıkların azaldığı ya da tamamen yok olduğu farkedilecektir.

 • Göz altı morluklarının yok edilmesi:

Dolgu işlemlerinin en çok tercih edilme sebeplerinden birisi de göz altı morluklarının çok fazla görünmesidir. Uyku problemleri, yoğun iş temposu ve stres sonrasında göz altları cilt tonundan daha koyu bir renge dönüşmekte bu durum ise görünüş bakımından kişiyi rahatsız etmektedir. Dolgu işleminden sonra bu morluklar tamamen yok olacak ve  göz altları eski estetik görünümüne kavuşacaktır.

 • Estetik kaygısının giderilmesi

Dolgu işlemleri sadece ciltteki istenmeyen bir durum nedeniyle yaptırılmaz .Daha güzel bir görünüm elde edebilmek için özellikle kadınlar tarafından dolgu işlemleri tercih edilmektedir. Estetik görünümünün arttırılması işlemi ciltteki herhangi bir iz veya morluk bulunmadığından daha kısa bir sürede sonuçlanabilmektedir. İşlem sonucunda etki hemen görülür ve işlemin yapıldığı bölge parlak bir görünüme kavuşur.

 • Göz Altı Işık Dolgusu Zararları

Göz altı ışık dolgusu çoğunlukla zararı ve yan etkisi olmayan bir işlemdir. Fakat tüm operasyonlarda olduğu gibi dolgu işlemlerinde de zarar oluşan durumların yaşanması söz konusudur. Dolgu işleminin zararları genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • Işık dolgusu yaptırma işlemi vücudumuzda bulunan hyaluronik asitin azalması sonucunda bu azalmanın normal dengeye ulaştırılabilmesi içindir. Dolgu içerisinde bulunan ve cildimizin ihtiyacı olan bu asit vücuda enjekte edildiğinde görülen en büyük yan etkilerden birisi de vücutta kızarıklık ve yanıklıkların oluşmasıdır. Bu durumda kalıcı değildir ve kısa bir süre içerisinde kendiliğinden yok olmaktadır.
 • Tıbbi literatür incelendiğinde hamilelikle ilgili bir madde bulunmamaktadır. Fakat hamile olan kişilerin de bu işlemi yaptırmaması daha doğru olacaktır.
 • Göz altı şişliklerinin görülmesi. Bu yan etki genelde tek bir göz altında görülür ve ortalama olarak 10 güne kadar sürdüğü görülmektedir. Bu gibi yan etki durumlarında kendiniz müdahale etmek yerine hizmeti aldığınız kuruma başvurmanız daha doğru bir tercih olacaktır.
  • Işık Dolgusu Nasıl Etki Eder?

Göz altı ışık dolgusu  işlemi vücutta üretilen hyaluronik asidin dengelenmesi için yapılan cilt parlatma ve estetik görünüm sağlama işlemidir. Bu işlem kısa sürede tamamlanır ve etkisi 1-2 gün içerisinde gözle görülebilir derecededir. Estetik sonrasında ilk gün pek bir etki görünmez cilt operasyonu kendisine adapte edebilmek için bir yenilenme sürecine girer ve 2. günden sonra istenilen etki cilt üzerinde görülür. Cilt eskisinden daha parlak, morluk,  şişlikler ve kırışıklıklar tamamen yok olur ve sağlıklı bir görünüm elde edilir.

 

 • Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Göz altı ışık dolgusu  işlemleri her yaştan kişiye yapılabildiği gibi her tabakadan kişiye de yapılabilmektedir. Tedavi ücretleri herkesin ödeyebileceği ve bütçeyi zorlamayan fiyatlar arasında değişiklikler göstermektedir. Göz altı ışık dolgusu fiyatları incelendiğinde  1200 TL ve 3000 TL arasında değiştiği görülmektedir.  Bu fiyat aralıkları yapılan işlemlere göre değişiklikler göstermektedir. Örneğin sadece estetik amaçlı olarak göz altlarına ışık dolgusu yaptırmak isteyen kişiler için fiyat daha düşük olacaktır. Göz altında problemlerin (morluklar, şişlikler, kırışıklıklar) fazlaca görülmesi daha fazla malzeme kullanılarak operasyonun uzamasına neden olmaktadır. Dolayısıyla ışık dolgusu fiyatları normale göre daha fazla olacaktır.  Göz altı ışık dolgusu işlemlerinizin dışında ekstra özelliklere bağlı olarak fiyat değişimleri de görülmektedir.