Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

H100 (Gençlik Aşısı) Nedir?

H100 (Gençlik Aşısı) Nedir?

Günlük hayatımızda vücudumuzun daha sağlıklı bir şekilde gözükebilmesi için dengeli ve sağlıklı beslenmek şarttır. Sağlıklı bir vücut yapısında karbonhidrat, protein, yağ gibi maddelerin dengeli bir şekilde alınması gerekir. Nasıl ki vücudumuz bu besin maddelerine ihtiyaç duyuyorsa cildimizde bir takım maddelere ihtiyaç duyar ve bu maddelerin gerekli ve düzenli bir şekilde olması halinde cildimiz daha sağlıklı gözükür. Belirli bir yaştan sonra cilt kolajen kaybına uğradığı için zamanla daha soluk olur ve gevşemeye başlayarak sarkar. Bu nedenle bir takım takviyelere ihtiyaç duyulur. H100 aşısı son yıllarda en çok kullanılan takviyelerden bir tanesidir.

H100 (Gençlik Aşısı) Nedir?

H100 aşısı gençlik aşısı olarak bilinmektedir. Zamanla birtakım kayıplar yaşayan cildin bu kayıplar nedeni ile daha soluk ve daha gevşek durmasını engelleyecek bir maddedir. Cildin nem değerini tekrar kazandırdığı için cildin daha parlak durmasını ve sağlar ayrıca cildin sıkılaşmasını sağladığı için cildin gevşek bir yapıda olmasını da engellemiş olur.

H100 Aşısı Nasıl Uygulanır?

H100 aşısı enjeksiyon yardımı ile uygulanmaktadır. Ufak bir şekilde enjeksiyon yardımı ile cilt üzerine gerekli maddeler enjekte edilir. Enjeksiyon yolu ile verildiği için ve ufak dokunuşlar ile uygulandığı için cildin daha parlak bir görünüm kazanmasını sağlar. H 100 aşısı yüz bölgesi boyun ve gıdı bölgesi, dekolte bölgesi, eller gibi bölgelere rahatlıkla ve kısa sürede uygulanabilmektedir. Uygulama kısa süreli ve ağrısızdır. Enjeksiyon yolu ile yapıldığı için cilt üzerinde hafif kızarıklık ve ağrı hissedebilirsiniz.

H100 Aşısı Faydaları

Cildimize uyguladığımız bir takım ufak dokunuşlar sanıldığının aksine zararlı değildir. Günümüzde estetik uygulamalara karşı farklı algılar olsa da aslında bazıları bizim için gerekli uygulamalardır. Hem cildimizin nefes almasını sağlayan hem de daha genç ve dinamik bir görüntü elde etmemize neden olan H100 aşısının birçok faydası bulunuyor. Bunlar şu şekilde sıralayabiliriz;

  • İçerisinde bulunan hyaluronik asit ile cildin hava almasını ve onarılmasını sağlar.
  • Cildin nem kazanmasına neden olduğu için daha elastik bir görüntü elde edebilirsiniz
  • Yüz bölgesinde oluşan ufak kırışıklıkların ve çizgilerin önüne geçer
  • Yüz dokunuzun daha sıkı görünmesini sağlar
  • Deri altındaki kas dokularınıza destek uygulayarak sarkmaların önüne geçer
  • Hücre yenilenmesini sağlar
  • Cildin daha sıkı bir görüntü elde etmesine yardımcı olur
  • Cilt üzerindeki kırışıklıkların açılmasında oldukça etkilidir

 

Tüm bu faydaları çok ufak dokunuşlar ile bıçak altına yatmadan elde edebilmeniz mümkündür. H100 aşısı size bu imkanı sunuyor.

H100 Aşısı Kaç Seans Uygulanır?

H100 aşısı uygulaması cildinizin yapısına ve durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Normalde ilk uygulamadan sonra aradan bir sene geçmesi gerekmektedir. Her uygulamadan sonra 4 sefer uygulama yaptırabilirsiniz. Aradaki geçen süreyi doktorunuz size belirtecektir. İlk seans ile bir sonraki seans arasında genellikle bir sene olması tavsiye edilmektedir. Daha erken uygulamalarda farklı sorunlar ile karşılaşılabilmektedir. Kişilerin estetik gereksinimleri farklı şekilde olabilmektedir. Kimi gerçekten ihtiyacı olduğu için yaptırabilir, kimisi de sıkıldığı için değişiklik yapmak istediği için estetik uygulamalara ihtiyaç duyar. Bu nedenle seans konusu da kişilerin ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda yaş önemli bir etkendir. Yaşı olan ancak cildine iyi bakmış birisi ile daha genç ancak cildine iyi bakmamış birisinin gereksinimleri farklıdır. Bu kişilerin ihtiyaç duydukları seans yapıları da farklı olmaktadır. Bu nedenle bu uygulama için şu kadar seans uygulanır demek yanlış olur. Ancak en fazla 4 seanslık uygulama yapılabilir. Bu da cildini çok yormuş ve cildine çok iyi bakamamış kişiler için geçerlidir.

H100 Aşısı Yorumları

H100 aşısı ile ilgili olarak internet üzerinde çok fazla yorum görebilirsiniz. Uygulama kolaylığı ve işlem süresinin az olması nedeni ile kullanıcılar genellikle olumlu yorum yapmaktadırlar. Yaptıranlar genellikle zaten önce ve sonra gibi fotoğraflarını da özellikle doktorunun sitesinde paylaşmaktadır. Bu sayede yaptıracak olanlara da bir fikir vermiş oluyorlar. H100 aşısı ile ilgili olarak genellikle işlem sonrasında cildin daha parlak ve daha gergin gözüktüğü ile ilgili yorumlar yapılmaktadır. Aynı zamanda cildin daha genç bir görünüme kavuştuğu da belirtilmektedir. Genellikle yapılan yorumlar daha genç bir görüntü olduğu yönündedir. Zaten bu uygulamayı yaptıran kişiler ciltlerinde daha genç bir görüntü elde etmek için yaptırmaktadırlar.

H100 Aşısı Öncesi

H100 aşısı öncesi özellikle belirli bir yaşın üzerindeki bayanlarda kolajen kaybı olduğu için cilt daha soluk durur. Aynı zamanda cilt yapısı üzerindeki deri daha yumuşak olduğundan sarkmalar çok daha çabuk gerçekleşir. Kırışıklıklar daha belirgin olur ve derin çizgiler halinde varlığını belli eder. Cilt parlaklığını yitirdiğinden cilt üzerindeki lekeler daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Özellikle sivilceye yatkın ciltlerde bu lekelenmeler daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Özellikle beslenme konusunda da sorun yaşayan biri iseniz zaten cildinizde sorunlar olması çok normal olmaktadır.

H100 Aşısı Sonrası

H100 aşısı sonrasında cilt üzerinde gözle görülür bir değişiklik görülür. Cildiniz zamanla kaybettiği maddeleri geri aldığından daha parlak bir görüntü kazanır ve nem dengesi sağlanmış olur. Cilt üzerinde oluşan kırışıklıklar zaman içerisinde kapanmaya başlar ve yeni çıkan kırışıklıkların da önüne geçilmiş olur. Daha gergin bir görüntü elde edildiği için cilt yumuşak halinden kurtulur daha sık ve genç bir görüntü kazanmış olur. Hücrelerinizde yenilenme olduğu için özellikle deri üzerindeki lekelerinizde de gözle görülür bir azalma olur.

 

H100 Aşısı Zararları

H100 aşısı zamanla cilt için gerekli olsa da bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Özellikle alerjisi olan kişilerde bu uygulama sonrasında bir takım reaksiyonlar oluşabilmektedir. Bu nedenle işlem yapılmadan önce mutlaka bu konu hakkında doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. Aksi halde normal bir kişide oluşabilecek yan etkiler alerjik bünyeli kişilerde daha fazla görülebilmektedir. Uygulama sonrasında cilt üzerinde kızarıklık ya da şişme ve morarma görülebilir. Bu uygulamanın en büyük yan etkisi morarmanın normalden çok daha fazla olabilmesidir. Bu nedenle uygulama öncesinde doktorunuz ile detaylı bir şekilde görüşmeniz faydalı olacaktır.

H100 Aşısı Yaptıranlar

Bu uygulamayı yaptıra kişiler genellikle uygulama hakkında olumlu yorumlarda bulunmaktadır. Özellikle estetik merkezlerinin sitesinde uygulama ile alakalı hasta yorumlarını okumanız mümkün olmaktadır. Bu konu hakkında tecrübesi olan bir tanıdığınız var ise onunla konuşmanız daha faydalı olacaktır. Ancak genel olarak bakıldığında uygulamayı yaptıran kişilerde herhangi bir olumsuzluk görünmüyor ve yaptıran kişiler uygulamadan memnun kalıyor.

H100 Aşısı Fiyatı

Estetik uygulamalar ile ilgili herhangi bir fiyat belirlemek pek mümkün olamıyor. Uygulamanın detayı, nasıl uygulanacağı, hangi malzemeler kullanılacağı, seansın ne kadar tekrarlanacağı gibi konular fiyatta çok etkilidir. Aynı zamanda uygulamayı nerede yaptıracağınız konusu da fiyat için önemli bir belirleyicidir. Bu nedenle net bir fiyat beklentisi içine girmeyin. Uygulamayı yaptıracağınız doktor ile görüştüğünüzde uygulamanın seansı ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Seans sayısı belli olduğunda uygulamanın fiyatı da sizin için belli olacaktır.