Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

J Plasma

Estetik operasyonlar günümüzde oldukça yaygındır. Hem bayanların hem de erkeklerin birçok konuda artık estetik operasyonlara karşı olmadıkları görülmektedir. Önceden bayanların daha çok önem verdikleri estetik uygulamalar artık erkeklerin de ilgisini çekmekte ve bu konuda adeta bayanlar ve erkekler yarışmaktadır. Her geçen gün farklı estetik uygulama şekilleri ve operasyonları çıkmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün farklı uygulamaların isimlerini görmekteyiz. J plasma da bu isimlerden bir tanesidir. Yazımızda bu konu ile ilgili detayları bulabilirsiniz. J plasma özellikle son yıllarda adını çok sık duyduğumuz bir uygulama olsa da birçok kişi bu konuda pek bilgili olmadığı için uygulamayı tercih etmemektedir. Ancak hem hızlı olması hem de ameliyat izlerinin yok denecek kadar az seviyede olması uygulamanın kolaylığını bize bir kez daha gösteriyor. Bu nedenle günümüzde çok sık tercih edilmektedir.

Plasma enerjisi nedir?

J plasma enerjisi aslında teknolojik bir uygulamadır diyebiliriz. Yüz ve boyun bölgesinde cildi sıkılaştırmaya yönelik bir uygulama olduğu için günümüzde çok sık tercih edilmektedir. Cildi sıkılaştırmak ve cilde daha genç bir görüntü kazandırmak için cilde soğuk helyum plazması uygulanmaktadır. Bu nedenle adı j plasma olarak bilinmektedir. Yani bu işlemde aslında helyum gazı ile radyo frekans uygulaması birleştirilerek cilde müdahale edilmekte ve cildin sıkılaşması ayı zamanda daha genç ve dinamik bir görüntü kazanması sağlanmaktadır. Teknolojinin estetik ile birleşmesi günümüzde çok sık tercih edilmektedir. Bu sayede birçok uygulama hem kısa sürede hem de zahmetiz bir şekilde yapılmaktadır. J Plasma cilde sıkılaşma uygulamak için kullanılmaktadır. Oldukça olumlu sonuçlar kaydedilmektedir. Çoğu zaman yüzey temizleme ve yenileme işleminde kullanılan bir lazer olan CO2 kullanılmaktadır. J plasma bu işlemin daha kolay ve etkili bir şekilde yapılmasını sağlar. Helyum molekülü j plasmanın içinden geçerek plasma enerjisi oluştur. Soğuk helyum plasması cilt üzerinden herhangi bir tahriş olmadan cildin yenilenmesine neden olmaktadır. Bu sayede hem etkileri uzun süreli olmakta hem de herhangi bir yan etki hissetmeden süre tamamlanmaktadır.

j plasma ‘nın avantajları nelerdir?

Estetik operasyonlar günümüzde çok sık kullanılsa da bilinçsiz bir şekilde yapılması halinde istenmeyen sonuçlar elde edilebilir. Bu gibi durumlarda kişiler güzel olayım derken çok daha can sıkıcı durumlara maruz kalabilirler. J plasma kesi izlerini minimum seviyede uyguladığı için bu gibi durumlarda istenmeyen sonuçlar ortaya çıkmamaktadır. J plasma avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Cerrahi müdahale kapsamında yer alsa da yan etkileri oldukça azdır buna rağmen sonuçları kesindir
  • Herhangi bir olumsuzluk olmaması halinde hastalar genellikle aynı gün taburcu edilebilmektedir
  • Hızlı bir süre içerisinde iyileşme olduğu için ameliyat sonrası kesiler de çok kısa bir sürede iyileşir ve hastalarda bu durum olumlu sonuçlar doğurur
  • Kesiler hızlı bir şekilde iyileştiği için cerrahi müdahalenin olumsuz sonuçları hastalara yansımaz, vücut kısa süre içerisinde çok rahat bir şekilde toparlanma sağlar.

J plasma tedavisinde uygun adaylar kimlerdir?

Estetik operasyonlarda genellikle bir yaş seviyesi aranabilmektedir. Çoğu zaman ileri yaş grubundaki kişilere daha çok uygulama tercih edilmektedir. J Plasma uygulamasında herhangi bir yaş seviyesi aranmamaktadır. Yüz bölgesi için uygulama yapılması gerekiyorsa genellikle hastaların 20 yaş içerisinde olması gerekiyor. Yine ileri yaş grubundaki hastalarda da j plasma için 70 yaşın doldurulmaması tercih edilmektedir. Eğer j plasma genel vücut üzerinde yapılacak ise bu durumda 30-80 yaş aralığı tercih sebebi olmaktadır. Bayan ve erkek ayrımı bulunmayan bu uygulamada cildinde bir yaşlanma ya da sarkma yaşayan kişiler rahatlıkla bu müdahaleyi yaptırabilirler. Bu uygulama öncesinde bir cilt analizi yapılmaktadır. Cildinde ileri ya da orta düzeyde bir sarkma yaşayan kişiler rahatlıkla bu uygulamayı yaptırabilmektedir. Bu sayede ciltte önemli ölçüde bir toparlanma ve gerginleşme hissedilmektedir. 40 yaş sonrasında cilt içerisinde olması gereken bir takım maddeler azalır ve bu durumda da cilt olması gerekenden daha soluk ve yaşlı görülür bu nedenle özellikle bu tür bakımların düzenli bir şekilde yapılması cilde önemli ölçüde nem kazandırır ve cildin genç bir görüntüye sahip olmasına neden olur.

j plasmanın tedavi alanları nerelerdir? 

Plasma tedavileri cildin farklı bölümlerine uygulanabilmektedir. Yüz, boyun gibi bölgelerde günümüzde bu tür tedavilere sık sık ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun haricinde j plasmaya ek bazı tedavi yöntemlerinin uygulanması da hem kalıcılığı hem de memnuniyeti arttırmaktadır. J plasma tedavisi genellikle yüz ve boyun bölgelerinde uygulanır ama sadece bu bölgelerde uygulanabilir diye de bir kural bulunmamaktadır. Bel, karın, kalça, basen, boyun, gıdı, göğüs bölgesi gibi alanlarda da sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle kalça ve basen bölgelerinde sıkıntı yaşayan kişiler, çok fazla selüliti bulunan kişiler de bu uygulamadan rahatlıkla yararlanabilirler. Selülit tedavisinde son yıllarda bu uygulamanın kullanılıyor olması ve büyük başarılar elde edilmesi gibi durumlar söz konusudur. Bu nedenle birçok kişi tarafından artık selülit tedavilerinde bu yöntem kullanılmaktadır. Bayanların yanı sıra artık erkekler de bu uygulamaya oldukça fazla ilgi göstermektedir.

j plasma yaptıranlar

j plasma yaptıran kişiler oldukça fazladır. Bu konuda özellikle estetik merkezlerinin kendi sitelerinde hasta yorumlarını okuyabilirsiniz. Genel olarak hastalar uygulamadan memnun kaldıklarını ve kısa sürede başarı elde ettiklerini belirtmektedirler. Özellikle selülit tedavisi için bu uygulamayı yaptıran kişiler tek seansta olumlu sonuçlar aldıklarını belirtmektedirler. Bunun haricinde vücudu şekillendirmek için de kalça ve basen bölgesi için kullanıldığı da bilindiğinden olumlu yorumlar gelmektedir. Plasma tedavisi aslında tam olarak ayrıntıları bilinmeyen bir uygulamadır bu nedenle kişiler ilk etapta konu hakkında çekimser kalabilmektedir. Ancak ayrıntıları anlaşıldığında ve işlemin de kısa sürede gerçekleşmesi nedeni ile oldukça memnuniyet verici bir uygulama olduğu bilinmektedir.

j plasma diğer estetik ameliyatlar ile kombine edilebilir mi?

Bu konu ile ilgili yapılan araştırmada j plasmayı birçok estetik operasyon ile kombine etmenin mümkün olduğu belirtilmektedir. Özellikle kilo problemi yaşayan hastalarda sürekli kilo alıp verirken ciltte önemli ölçüde sarkmalar meydana gelebilmektedir. Böyle durumlarda vücut şekillendirmesi için hastaya daha farklı uygulamaların yanında cildin toparlanması için de j plasma desteği sağlanabilmektedir. Yani j plasma uygulamasını birçok farklı estetik uygulama ile aynı anda ya da farklı seanslarda kullanabilmek mümkündür. Bu konu ile ilgili doktorunuza danışarak hareket etmeniz gerekir. Vücut tipinizin ihtiyaca göre birden fazla müdahaleye gerek olup olmadığına doktorunuzla birlikte sağlıklı bir şekilde karar verebilirsiniz.

j plasma fiyatları

Estetik operasyonlarda genellikle fiyat şudur demek pek mümkün olmaz. Çünkü bu tür durumlarda birçok ayrıntı önemli rol oynar. Doktorunuzun deneyimi, müdahalenin yapılacağı yer gibi pek çok durum önemlidir. Fiyatlar kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Herkesin cilt tipi ve operasyon ihtiyaç duyduğu seans farklı olabilmektedir. Bu nedenle fiyat oldukça değişkenlik gösterir. Bazen estetik operasyonların bulunduğu semt bile fiyatı önemli ölçüde değiştirir. Bu nedenle fiyat konusunda doktorunuz ile görüşerek bir karara varmalısınız.