Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karın Germe

Etkileri

Modern teknoloji ve tıp alanı uygulamalarının en sık tercih edilen tedavi yöntemlerinden bir tanesi de karın germe operasyonudur. Karın germe etki alanı bakımından fazla yağlardan kurtulma, cerrahi müdahaleler ve sıkılaştırma işlemleri görevi ile özellikle bayanların ve bir kısım erkeklerin meslekleri gereği ilgi alanı haline gelmiştir. Katlanarak gelişim gösteren tıp merkezleri ve hastaları, artık cinsiyet farkı olmaksızın daha genç ve sağlıklı görünme yöntem ve olanaklarından faydalanma arzusu içine girmişlerdir. Karın germe bu özellikleri vasıtasıyla toplumu birbirine kazandıran, kişiyi rehabilite eden, sosyal hayata karışmasına aracı olan, fazla kilolarından kurtulma arka planında bireyi topluma profesyonel bir şekilde hazırlayan bir sağlık yöntemidir. Karın germe sadece, kilolu ve basık görünüm kazanan yağ tabakaları için geliştirilmemiştir; acil durum vakalarında cerrahi müdahale gerektiren ameliyat sürecinden geçip alternatif tedavi yöntemi olarak ta karşımıza çıkmaktadır. Spor yapan kişilerdeki mükemmeliyetçilik duygusu, kendini beğenememe, diyet programlarından etkili sonuç alamama gibi özellikler hastaları karın germe hizmetlerine itmiş olup; daha hızlı sonuç alma noktasında destek veren uygulama sınıfına girmiştir. Karnın orta ve alt kısımlarındaki yağ dokusunun alınması ile gerçekleşen karın germe tedavisi, artan sarkmalara, yağ birikimi ve gevşeyen karın yağ dokusuna karşı alınan önlemler ve hastalığı giderme operasyonudur. Karın germe etkileri bakımından:

  • Karnın daha sık ve estetik görünmesini sağlar
  • Bel çevresinin daha da incelmesine, sağlıklıl bir fizik kazanılmasında çok etkin bir öneme sahiptir.
  • Vücut şekli görünümü ve genel bir bakış açısı niteliği ile kum saati görünümü kazanma noktasında etkin bir çözüm mekanizmasıdır.
  • Bel bölge ve çevresinde yağ oranını azaltma ve fazla biriken yağlardan hızlı ve kaliteli bir estetik anlayışı ile kurtulma, daha mutlu ve genç bir sima görünümüne kavuşma vs. sonuçlar doğurmuştur.

Özellikleri ve kullanıldıkları yer bakımından, fiyatı, ameliyat öncesi ve sonrasının takip süreci, Sağlık Bakanlığı onaylı internet sitelerinden, poliklinik ve özel hastaneler whatsap mesaj  alanlarından ve doğrudan estetik  uzmanlarınca  görüşme  kaydedilerek bilgi alınması ve randevu talebe edilmesi mümkün ve aranan hasta kayıt altına alınma süreçleridir.