Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Epilasyon

Son zamanlarda hem kadınların hem de erkeklerin tüylerinden kurtulmak için en çok tercih ettiği yöntem lazer epilasyon. Yaptırmak isteyenler de arama motorlarında lazer epilasyon fiyatları ile ilgili bir araştırma yapmaktadırlar. Sağladığı kolaylıklar sayesinde trend listelerinin en başında yer alıyor. İlkel yöntemleri çoktan geride bıraktığımız şu günlerde lazer epilasyon, hem popülaritesini her geçen gün arttırmakta hem de uzun süreli kullanımı sayesinde maliyeti ne olursa olsun yaptırılmaya çalışılıyor. Üstelik lazer epilasyon fiyatları da öyle sandığınız gibi pahalı bir yöntem değil. Aylık taksitler ile küçük bütçeler ile tüylerinizden kurtulmanız mümkün. Şimdi sizlere lazer epilasyon hakkında bilinmesi gereken ve merak ettiğiniz tüm detayları kaleme aldığımız yazımızla sunacağız.

 1. Lazer Epilasyon Nedir?

Tarih boyunca özellikle kadınların istenmeyen tüyler ile başı derttedir ve bundan kurtulmak için alternatif bir çok şey denemişlerdir. Ağda gibi yöntemler biz zamanlar çok popüler olsa da artık neredeyse tarihe karışmaktadır. Teknolojinin getirdiği yenilik ve kolaylıklar sayesinde insanlık konforunu korumakta ve bu konforu üste çıkarmaya çalışmaktadır. İşte lazer epilasyon da tamda burada karşımıza büyük rahatlık olarak çıkmaktadır. İstenmeyen tüylerin lazer ışığı altında yakılarak uzun süreli ve kalıcı yok edilmesini sağlayan tıbbi bir yöntemdir. Derinize zarar vermeyerek sadece kıl köküne etki eden bu ışınlar sayesinde amacınıza ulaşmış olursunuz.

 1. Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Günümüzde oldukça yaygınlaşan lazer epilasyon, hem çeşitli hastanelerde hem de güzellik merkezlerinde çok sık yapılan bir işlem haline gelmiştir. Öyle ki her cadde de bir ilan veya afiş görmeniz muhtemeldir. Ama bu artan talepten ötürü çok fazla merdiven altı yapılan yerlerde vardır. Lazer epilasyon fiyatları ile ilgili bir araştırmaya girenlerin bu konuda çok titiz davranmaları gerekmektedirler. Çünkü paranızdan tasarruf etmek isterken cildinizin zarar görmesine neden olabilirsiniz. Lazer epilasyon için çok çeşitli makineler vardır. Bunlardan cildinize ve bütçenize uygun olanı belirledikten sonra gideceğiniz yeri de seçmelisiniz. İlk seansa gittiğinizde uzmanınız size gerekli bilgilendirmeleri verecektir. Herkesin kıl kökü ve kıl rengi veya kıl yoğunluğu aynı olmadığı için uzmanınızın yönlendirmeleri ile süreci ilerletmelisiniz. Bazı merkezlerde 12 aylık veya 6 aylık paketler şeklinde verilirken bazı merkezlerde ise tek tek seans yapılır. Bu tamamen kişiye bağlıdır. Tüylerinizi kökünden almamak kaydıyla seansa gitmelisiniz. Burada uzmanınız kıl köklerine lazer ışını ile müdahale ederek yakma işleminizi yapacaktır. Bu işlem sırasında herhangi bir ağrı ve sızı hissetmeyeceksiniz. Ayrıca işlem sırasında gözlerinizin zarar görmemesi için lazer ışığına duyarlı gözlük verilecektir.

 1. Lazer Epilasyon Yöntemleri

Artan taleplere ve gelişen teknolojiler ile yeni pek çok yöntemler daha çıkmaktadır. Hatta o kadar çok lazer epilasyon yöntemi vardır ki bunlardan en çok kullanılan ve tercih edilen yöntemleri sizin için derledik. Lazer epilasyon fiyatlarını da göz önüne alarak listemizi yaptık. Yöntemlerden bazıları ve sık tercih edilenleri buz lazer, diode lazer, alexandrite lazer, nd yag, ıpl. Bu saydıklarımız hem talepleri en fazla olanlar hem de en memnun kalınanlardır.

 1. Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygundur?

Bu soru da oldukça sık karşı karşıya kaldığımız sorulardan biridir. Kullanımı oldukça yaygındır fakat bir kullanım yaşı ve dönemi vardır. Bazı dönemlerde kullanımı pek tavsiye edilmez. Bu tarz bilgiler yine kişiye özel olduğu için uzmanınız gerekli bilgileri verecektir. Ama genelleme yaparsak eğer hamile insanların hamilelik dönemlerinde yaptırması önerilmez. Aslında yapılan araştırmalara bakarsak bu dönemde yaptıran kadınlarda herhangi bir bulgu saptanmamıştır ama kadınlar bu dönemde garanti amaçlı tavsiye etmezler. Bir diğer etmende hamilelikle kadınların hormonel dengeleri bozulduğu için süreç hem uzun istenildiği gibi gitmeyebilir. Bu da maddiyat açısından istenmeyen bir durumdur. Başka bir parantez açacak olursak 18 yaşını doldurma istenir ki bu da tamamen ergenlik etkilerinin sonlanması içindir. Lazer epilasyon için en uygun olan kişiler koyu kıl köküne sahip olan kişilerdir. Bu kişilerde %100 sonuç alma görülürken aynı zamanda süre kısa olduğu için ceplerinden daha az para çıkacaktır. Lazer epilasyon fiyatlarını araştıranların bu noktada kendilerini mukayese etmeleri gerekir.

 1. Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Kullanım alanı oldukça geniştir. Yüz bölgesi, göğüs, genital bölge, koltuk altı, kollar, bacaklar, bel gölgesi gibi çok çeşitli alanlarda lazer epilasyon oldukça etkilidir. Bu bölgelerdeki kıl rengi ve yoğunluğu da üzerinde durulması gereken konulardan biridir.

 1. Lazer Epilasyon Uygulaması

Uygulama  ile ilgili yukarıdaki maddelerde bilgiler vermiştik. Kıl köküne verilen ışınlar ile kıl kökünü etkisiz hale getirme işlemidir. Tüm vücut uygulanan bir lazer epilasyon süresi yaklaşık 30-60 dk arası değişim göstermektedir. Bu yoğunlukla alakalıdır. Genital bölgesine uygularken her yöntemde mutlaka acı ve yanma hissedilir ama bu dayanılamayacak kadar değildir. Diğer bölgelerde herhangi bir etki hissetmesiniz. Bazı yöntemlerde cildinize sürülen bir jelin üzerine lazer yapılır.

 1. Lazer Epilasyon Merkezleri

Arz ve talebe bağlı olarak çok fazla uygulama yapan yerler açılmıştır. Başta hastaneler ve güzellik merkezlerinde yapılır. Kuaförlerde ve ağda salonlarında da uygulanmaya başlamıştır ama biz lazer epilasyon için buraları tavsiye etmiyoruz. Lazer epilasyon fiyatlarını aza indirmek isterken istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamanızı öneririz.

 1. Lazer Epilasyon Faydaları

En büyük faydası kesinlikle uzun süreli olmasıdır. Tüylerinizi yok etmek için harcadığınız zamanı bu işlem ile başka şeylere ayırabilirsiniz. Düşünüldüğünde ve toplama vurulduğunda hiç de azımsanmayacak bir zaman dilimi ortaya çıkar.

 1. Lazer Epilasyon Yorumları

Yapılan yorumları incelediğimizde bu işlemden kaynaklanan olumsuzluklardan ziyade yapılan yerlerden kaynaklanan sıkıntılardan kaynaklandığını göreceksiniz. Eğer doğru zaman ve doğru mekanı seçtiğiniz takdirde herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız.

 1. Lazer Epilasyon Erkek İçin Var mı?

İlk etapta erkekler bu konuya pek iyi bakmasa da son zamanlarda erkeklerin de lazer epilasyonu çok sık tercih ettiğini göreceksiniz. Özellikle erkeler göğüs bölgesi için yaptırırlar. Futbol ile ilgilenen erkelerin de bacakları için yaptırdıkları görülmüştür. Bazı merkezler kadın ve erkeklere aynı anda hizmet verirken bazı merkezler sadece erkek veya sadece kadınlara özel hizmet verir.

 1. Lazer Epilasyon Cihazları

Lazer epilasyon ile ilgili cihaz porföyü oldukça geniştir. Lazer epilasyon fiyatları ile düşünüldüğünde Robotix cihazı hem amacınıza kısa sürede ulaşmanızı sağlayacak hem de maddi olarak tasarruf yapmanızı sağlayacaktır.

 1. Lazer Epilasyon Fiyatları Nasıldır?

Lazer epilasyon fiyatları piyasada seans başına ortalama 300 TL gibi seyretmektedir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin yorumlarına ve memnuniyet derecelerine bakıldığında bu miktar ne çok ne de az olarak tanımlanmaktadır. Ama lazer epilasyon fiyatları ile ilgili pazarda çok komik ücretler dolaşmaktadır. Bunlara sakın itibar etmemeli hijyen kurallarını en üst seviyede tutan yerlere yönelmelisiniz. Yoksa cildinizi kaybetme problemi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Tek kullanımlık başlıklar veren merkezlerde işleminizi yaptırabilir. Yine kullanılan havlulara da ayrıca ehemmiyet göstermelisiniz. İşleminiz güzel sonuçlanabilir fakat ortak kullanılan eşyalardan kaynaklanan virüs ve bakterilere yakalanabilirsiniz.