Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Liposuction

Liposuction Tanımı Ve Alanı

Halk terimi ağzıyla yağ aldırma olarak adlandırılan bölgesel ve kitlesel oranda yağ indeksi grafiğinin azalması olarak ifade edilmiştir. Özellikle obezite sorunu ile mücadele eden ve kilolarca yağ eriten hastalar bölgesel olarak yağ verme deposu elde edememekte, kalıcı bir yağ birikimi haznesi oluşmaktadır. Liposuction bu noktada bölgesel fazlalıklardan kurtulma adını alarak, topluma geniş ölçüde destek ve moral kaynağı oluşturmuştur. Liposuction son yıllardaki gelişimine son sürat devam eden teknoloji ve araçlarından büyük ölçüde faydalanmakta, hastalarına en hızlı ve en güvenilir nasıl ulaşırım? Prensibi ile yılların deneyim sağladığı uzman iş bölümü yetkinliği ve sağlık personelleri ile büyümeye devam etmektedir. İletişim kaynakları, fiyat planı ve organize edilmiş teknik personelleri ile hizmete açık, bir o kadar da hasta merakı ve ilgisi ile profesyonelliğine ivme kazandırmıştır.

Liposuction geçmiş zamanlardan bu güne değin en çok uygulanan estetik operasyonlarından biridir. Etki alanı geniş ölçüde; kalça, bel, basen, karın, diz gibi bölgesel inatçı yağların bulunduğu alanlarda hizmet vermektedir. Çeşitli yöntemlerle sulandırılan yağ kitlelerinin 1-2 mm’lik kesiler içinden 2-3 mm çapındaki ince ve uzun konüller şeklinde organize edilmesi, bütünleştirilmesi ve vakumlar halinde vücuttan uzaklaştırılması halinde cereyan eden işlem ve aşamalardan geçmektedir. Uygulama alanları geniş ve çeşitli olmasına rağmen deri hassasiyeti içerdiğinden ve derinin yaşlanmaya bağlı olarak diriliğini yitirmesi ile birlikte yaşlı hastalara uygulanmaktan kaçınılmalıdır. Kişinin kalp, diyabet gibi sistematik gelişen hastalar da uygulaması risk taşıyor olup; gerekli tetkik ve test taramasından sonra Liposuction tedavisine başlanmalıdır.

Hamile bayanların ve yeni doğum yapmış annelerin özellikle başvurduğu bir yöntemdir. Ön koşul ise, sağlıklı olunması ve sistematik bir rahatsızlığın bulunmamasıdır. Kilo problemi yaşayan hastalar doğrudan Liposuction yöntemine başvurmamalı, önce sağlıklı bir diyet programından ve diyetisyen sağlık uzmanlarından faydalanarak aşamalı olarak kilo vermeli, sağlıklı bir kilo verme devresinden sonra bölgesel biriken yağlanmalara karşı Liposuction tedavi yöntemine adım atmalı, uzmanlardan yardım alınmalıdır. Liposuction süreci bulunduğu yer ve hissedildiği tedaviye yanıt veren kitlelerce dikkatli bir şekilde inceleme yaparak, en doğru klinik ve uzman heyet kontrolünde sağlıklı bir şekilde ilerlemelidir. Aşamaların kaliteli bir heyet taramasından geçirilmesi herkesçe aranan bir estetik kaygısı ve tedavi aracıdır.