Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Büyütme (Protez) – Meme Dikleştirme

Göğüs Estetiği Tedavi Yöntemleri

Bayanların sıklıkla kullandığı yöntemlerden olup; yaşlılık ve doğum sonrası oluşan sarkıklara, zindeliğini yitiren göğüs hacmine karşı dikleştirme operasyonu tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Meme büyütme ve daha hacimli meme görüntüsü kazandırma silikon tedavi sistemi ile birlikte anlam kazanmaktadır. Meme büyütme – meme dikleştirme göğüs estetiği uygulama alanlarının en sık ve özel tarafını oluşturmaktadır. Hizmet verdiği kitle; mali gücü yerinde biraz daha zevk tercihi olan seçkin tabakadır. Hizmetin çeşitliliği ve teknik sağlık ekiplerinin uzman heyet tarafından yerine getirilmesi klinik marka algısını ve hitap ettiği kitleye kattığı kalite prensibi ile zenginleşmiştir. Hastane, klinik, özel ve kamu hastanelerinin ortak ölçekte dikkat ettikleri olay hasta ruh sağlığı ve beden bütünlüğünü korumak, uzmanlarca hayat akışlarına moral-benlik algısı bakımından yön vermektir. Meme büyütme ve meme dikleştirme, özel sebepli haller, modellerin mesleki gereklilik şartları, sanatçı, modacı, patron, eğlence ve iş odaklı ticaret mecralarında çalışan kimselerce daha çok tercih edilmektedir. Görselliğin ve estetik kaygısının zirve yaptığı, teknoloji ve sanal dünyanın insan psikolojisi üzerinde kurduğu mükemmellik düşüncesi meme büyütme-meme dikleştirme tedavisi üzerinde oldukça etkili bir yere sahiptir.

Memelerde küçüklük, memelerde asimetrik görüntü olması, doğumdan sonra süt veren annenin memelerinde boşalma görülmesi, kilo verme sonrası memede küçülme ve sarkmaların meydana gelmesi, kanser tedavisi ve memelerin yok olması meme büyütme –meme dikleştirme tedavisinin meme büyütme kısmının sebeplerini oluşturmaktadır. Yağ enjeksiyonu verilerek, silikon(protez)’la büyüterek, dolgu maddesi enjeksiyonu meme büyütme ameliyatlarında kullanılan uygulama ve yöntemlerdendir.

Hekim kontrolü ve hastanın kararı neticesinde aldığı sonuç, tedavi yönteminin parçasıdır. Meme büyütme-meme dikleştirme operasyonu birbirine bağlı zincirleme tedavi olanağı sağlayan, hastanın ruh sağlığı ve vücut bütünlüğünü tedavinin merkezine alan yöntemlerdir. Hastalık süreci bir bütündür ve hastanın psikolojik süreçlerinden, ameliyat süresince yaşadıkları ve sonrasında takip planının yapılması etik ve uzmanlarca tavsiye edilen tedavi basamaklarındandır. Meme büyütme-meme dikleştirme hizmeti sayesinde eşlerin birbirine bakışı ve isteği, hamile bayanların sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirmesi ve sonrasında doğacak sarkmalara karşı aldığı önlem niteliğindeki tedavi basamaklarındandır. Göğüs estetiği bütünüyle moral bulacağınız bir uygulama safhası niteliğinde olup; teknik uzman heyet rolünü üstlenmeyi zevkle başarmıştır.