Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme ameliyatı genellikle her kadın tarafından yaptırılan ve memenin büyüklüğü ile ilgili önemli bir sorun oldu zaman ve sarkmış olan memenin toparlanması amacıyla yapılır. Memenin sarkmasına yol açan bir çok çeşitli olu bulunur. Bebekleri emzirme, sık sık kilo alıp verme, yaşlanma gibi çeşitli faktörler zaman içinde kadınlarda göğüs sarkmasına yol açarlar. Bu nedenle birçok kadın meme dikleştirme ameliyatı olmayı tercih eder. Meme operasyonları genellikle tehlikeli gibi görülse de uzman doktorlar yaptığı zaman bu nokta da bir sorun ile karşılaşılmaz. Ancak operasyon öncesi ve sonrası oldukça önemlidir. Bu nedenle mutlaka doktorlardan detaylı bilgi almak gerekir.

Meme Dikleştirme 

Meme sarkma olayı özellikle kadınlar da oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Çoğu kadın yaşadığı çeşitli şeylerden dolayı memeler de sarkma meydana gelir. Ancak bu durum genellikle her kadında meydana gelmez. Meme sarkması oluştuğu zaman bu durum kadınları rahatsız edebilir. Ancak bu gibi durumlar da yapılan operasyon direkt olarak müdahale edilmesini sağlar. Yapılan operasyonlar genellikle birçok doktor tarafından yapılır. İyi bir doktordan bu konu da bilgi alarak ameliyat olmak da fayda var.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı genellikle yapılırken genel anestezi altında yapılır. Yapılan ameliyata göre meme dikleştirme ameliyat süresi 2-4 saat arasında değişiklik gösterir. Genellikle daha az sarkması olan hastalara meme altına silikon protez de konur. Meme sarkması olan ve aynı zamanda meme bezi oldukça yeterli olan hastalara meme küçültme ameliyatı da yapılır. Genellikle işlem birkaç saat sürer. Bu nedenle ameliyat olmadan önce mutlaka kendi doktorunuzdan bu konuda bilgi almanız gerekir. Genellikle doktorlar rahatsızlığı olan kişilere bu uygulamayı yapmazlar. Ancak yapışan tahliller sonucunda herhangi bir aksi durumla karşılaşılmazsa kısa bir operasyon geçirilir. Operasyon sonrası da oldukça önemlidir. Bu nedenle hastaların ameliyat sonrasına da dikkat etmesinde fayda var

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme sarkması yaşayan herkes meme dikleştirme ameliyatı olabilir. Ancak ameliyat öncesinde doktorlar bazı testler yaptırır. Meme sarkması genellikle vücutta aşırı bir kilo alıp verme sonucunda meydana gelir. Bu gibi sorunları yaşayan herkes meme dikleştirme ameliyatı olabilir. Genellikle ameliyat olduğunuz zaman etkisini de kısa süre de görmüş olursunuz. Bu gibi işlemler hemen etki eder ancak iyileşme süresi için hastanın bir süre beklemesi gerekir. Doğum yapan anne adayları bu konuda daha dikkatli olmalıdır. Genellikle belli bir süre geçtikten sonra bu ameliyatı olmak gerekir. Aksi durumda daha farklı komplikasyonlarla karşılaşmanız mümkün.

Meme Dikleştirme Öncesi

Meme dikleştirme ameliyatı olmak isteyen kişilerin mutlaka doktor kontrolünde gerekli olan tetkikleri yaptırması gerekir. Ultrason ve birkaç tane daha test yapıldıktan sonra hasta ameliyata alınır. Özellikle yeni doğum yapan anneler ancak 9 ay sonrasında ameliyat olabilir. Herhangi bir ilaç kullanımı varsa eğer ameliyat öncesinden kesilmelidir. Kullanılan ilaç bilgisi mutlaka doktorla paylaşılmalıdır. Her ameliyat öncesinde genellikle yapılması gereken şeyler bulunur. Özellikle kullanılan ilaçlar bu anlamda oldukça önemlidir. Kişilerin meme dikleşme ameliyatını engelleyen herhangi bir durumu varya eğer bu durum doktorlar paylaşılmalıdır.

 Meme Dikleştirme Sonrası

Meme dikleştirme ameliyatı olduktan sonra meme başı daha yukarı seviyeye yani normal yerine gelir. Ameliyat sonrasında meme altında yatay bir çizgi şeklinde iz kalır Bu iz ameliyatın ilke 6 ayından önce pembe renkte olur ve giderek beyazlaşır. Birkaç sene içerisinde iz belirsiz bir hale gelir. Meme dikleştirme işlem sonrasında operasyonu yapan doktor ameliyat sonrası haklarında hastaya bilgi verir. Genellikle bir süre ağır kaldırmamak bu nokta da oldukça önemlidir. Meme dikleşti ameliyatı olan her hastanın kendini yormadan hareket etmesi gerekir. Bu gibi şeylere dikkat ettiğiniz zaman kısa süre de iyileşme gözlemlenir. Aynı zamanda doktorun verdiği ilaçlarında mutlaka kullanılması gerekir.

Meme Kaldırma Ameliyatından Sonra Emzirilebilir mi?

Meme dikleştirme ameliyatı yapılırken süt kanallarıyla ilgili herhangi bir sorun oluşmaz. Bu nedenle ameliyat olan kişi daha sonrasında bebeğine süt verebilir. Herhangi bir komplikasyon meydana geldiği zaman bu gibi durumlar da doktora başvurmak gerekir. Yapılan ameliyat sonrasında dikişler 12-15 gün içerisinde alınır. Ameliyattan sonra hasta da ilk bir iki gün için ağrı meydana gelebilir. Bu ağrılar, ağrı kesici ilaçlarla genellikle kısa süre de giderilir. Ameliyat sonrası birkaç gün pansuman yapıldıktan hastanın dikkat ederek sütyen giymesi daha doğru olacaktır. Böylelikle kısa süre de iyileşme de gözlemlenmiş olur.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir mi?

Meme dikleştirme işlemi sonrasında belli bir süre geçtikten sonra tekrar sarkma olmaması için kişilerin dikkat etmesi gerekir. Özellikle çocuk doğurduğunuz zaman bu sarkmalar daha sık meydana gelir. Sık sık kilo alıp vermek de bunun önüne geçer. Özellikle sık kilo alıp vermeye dikkat etmek gerekir. Genellikle bu gibi durumlar da sarkma daha çok görülür. Aynı zamanda spor yapmak da meme sarkmasının önüne geçer. Meme sarkmasını engelleyecek birçok spor aktivitesi bulunur. Bunları yaptığınız zaman memeler de sarkmanında önüne geçmiş olursunuz.

Meme Kaldırma Ameliyatı Memedeki Tüm Çatlakları Geçirir mi?

Meme dikleştirme işlemi genellikle çatlaklarla ilgili yapılan bir operasyon değildir. Eğer memeler de çatlaklık varsa bunun için yapılması gereken başka bir operasyon bulunur. Bu nedenle meme dikleşme operasyonu sadece sarkık memeler için yapılan bir operasyondur. Çatlak gibi sorunlar da genellikle sık kilo alıp verme sonucunda ortaya çıkar. Bu gibi sorunlar da yapılan operasyonlar da oldukça önemlidir. Ancak meme dikleştirme ameliyatı ile ayrı bir operasyondur. Bu bedenler bunun için farklı bir ameliyat yaptırmak gerekir.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Memede Kalacak İzler Rahatsız Edici midir?

Göğüs dikleştirme operasyon sonrasında ilk birkaç hafta izler bulunur. Ancak bu izler zamanla kaybolur. Meme dikleştirme ameliyatında bulunan izler genellikle çok büyük değildir ve bu nedenle hasta bu izlerden rahatsız olmaz. Yapılan operasyon sonrasında izler zamanla geçer ve görünmeyecek hale gelir. Bu nedenle meme dikleştirme ameliyatı birçok kişi tarafından tercih edilir. Aşırı derece de iz bırakmayan ve hastayı da rahatsız etmeyen izler kalır. Ancak bu durum geçici olduğu için genellikle ameliyattan bir süre sonra izler de yok olmuş olur. Bu nedenle meme dikleştirme ameliyatı olan kişilerin dikiş izlerini çok önemsememesi gerekir. Genellikle operasyon sonrasında doktor çeşitli kremler verir ve bu kremleri sürdüğünüz zaman kısa süre de izler geçmiş olur.

 Meme Dikleştirme Fiyatları

Meme dikleştirme fiyatları yapılan operasyona göre değişir. Genellikle hastane ve özel klinikler de ücretlendirme farklı olabiliyor. Doktorunuza gidip muayene olduğunuz zaman sizlere fiyat hakkında da bilgi vermiş olur. Bu nedenle muayene olarak fiyat bilgisi almak daha doğru olacaktır. Genellikle ameliyat öncesinde de bazı operasyonlar yapılır. Ancak bu tahliller için de bazı ödemeler yapılabilir. Meme dikleştirme ameliyatı için gerekli olan muayene sonrasında sizlere gerekli bilgi de verilmiş olacaktır.