Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik günümüzde hem bayanların hem de erkeklerin önemsedikleri bir konudur. Önceden yoğunluk olarak sadece bayanların önem verdiği bir konu olsa da günümüzde erkeklerin de estetik konusunda bayanlardan aşağı kalır bir tarafları bulunmuyor. Popo estetiği son yılların en çok sorgulanan ve en merak edilen konularından bir tanesi olup, detayları çok fazla araştırılmaktadır.

Popo estetiği nasıl yapılır?

Popo estetiği, popo gerdirme, popo şekillendirme, popo düzleştirme şeklinde yapılmaktadır. Burada önemli olan vücut tipinize göre analizin doğru bir şekilde yapılması ve ihtiyacınızın doğru bir şekilde belirlenmesidir. Popo estetiği konusunda farklı alternatifler bulunabilmektedir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

*Dikişle popo kaldırma

*Slikon popo protezi ameliyatı

*Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme

*Dolgu ile popo büyütme

Tüm bu yöntemlerden size en uygun olanı doktorunuz tarafından sizin ile mütabık kalınarak belirlenmektedir. Doktorunuz ile yöntemi detaylı bir şekilde görüşüp konuştuktan sonra ve risklerini hesapladıktan sonra ameliyatı olmanız gerekmektedir.

Popo estetiği kimlere yapılır?

Popo estetiği konusunda vücut analizi çok önemlidir. Özellikle zayıf bir yapınız var ise genellikle bu tarz kişilerde popo düz bir şekilde olur ve özellikle pantolon giyildiğinde hoş bir görüntü oluşmaz. Bu tür kişilere popo estetiği yapılabilir. Sürekli kilo alıp veren kişilerin popo bölümlerinde önemli ölçüde bir sarkma yaşanabilir. Bu durumda popo görüntüsü daha esnek görünür ve dışarıdan bakıldığında hoş bir görüntü oluşmaz. Bu kişilere de popo estetiği yapılabilir. Keyfi bir şekilde bu yöntemi yaptırmak isteyen kişiler de olabilir yani siz baktığınızda gayet normal ve güzel bir popo görüyor olabilirsiniz ancak kişi poposundan rahatsız olabilir. Böyle durumlarda da hekim tarafından karar verilerek estetik operasyonu gerçekleşebilir. Ancak hayati risk taşıyan durumlarda doktor ve hasta kararı çok önemlidir.

Popo Estetiği Ameliyat Yöntemleri Nelerdir?

Popo estetiği konusunda farklı alternatifler bulunabilmektedir. Hangi alternatifin size uygun olacağına doktorunuz karar verebilmektedir. Popo estetiği yöntemlerinden özellikle dikişle popo kaldırma yöntemi etkisini 3ay içinde kaybettiğinden çok tercih edilmemektedir. Silikon popo protezi ameliyatında da her iki popo arasına bir kesik uygulanır ve operasyon sonrasında bir süre oturma işlemlerinde sıkıntı yaşanabilir. Bu nedenle de çok tercih edilmemektedir. Yağ enjeksiyonu ile popo şekillendirme çok doğal bir yöntemdir. Bu nedenle çok sık tercih edilir. Yağ enjeksiyonu sonrasında da özel bir korse giyilmesi gerekmektedir. Aslında tüm bu yöntemler bir operasyon olduğu için yani bir ameliyat süreci gerektirdiği için özel bir dikkat gerektirir ve sonrasında da hijyen çok önemlidir.

Popo Estetiği Öncesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tüm ameliyat süreçlerinde olduğu gibi popo estetiği ameliyatında da ekstra bir özen gerekmektedir. Operasyon öncesinde kan sulandırıcı ilaçlardan, alkol ve sigaradan uzak durmalısınız. Doktor seçimi çok önemlidir. Operasyon öncesinde doktorunuzu iyi araştırmalı ve kafanıza takılan her şeyi doktorunuz ile konuşmalısınız.

Popo Estetiği İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Popo estetiği yöntemleri farklı olmakla birlikte ameliyat sürecinde bir gece hastanede yatmanız gerekmektedir. Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın iyileşme sürecinde birkaç  hafta özel bir korse giymeniz talep edilir. Operasyon sonrasında birkaç gün hareket zorluğu yaşanabilmektedir. Bu, gayet normal bir durumdur. Oturmanızda herhangi bir sakınca olmaz ancak ameliyatın ilk dönemlerinde bir süre oturmakta zorlanabilirsiniz. Kısa yürüyüşler de ilk etapta sizi zorlayabilir. Ameliyat sonrası şişlik, morluk ve ödem oluşması normal bir süreçtir. Birkaç hafta sonrasında ilk kontrolünüz,  1 ay, 3 ay ve 6 aylık süreçlerde de kontrolleriniz gerçekleşir.

 

Popo Estetiği Ameliyatı Sonrası

Popo estetiği sonrasında uygulamalar yönteme göre değişiklik gösterebilmektedir. Buna göre genellikle ameliyat sonrasında özel bir korse giyilmesi tercih edilmektedir. Bu korse hem oturmanız ve kalkmanızda size yardımcı olur hem de ameliyatın kalıcı izlerini de ortadan kaldırır.

Popo Protezi

Popo estetiği protez kullanılarak yapılmış ise bu durumda hastaların bir süre yüz üstü bir şekilde yatmaları tavsiye edilir. Oturup ve kalkış pozisyonlarında da ekstra bir özen gerekir. Popo protezi kullanılan hastaların sonraki yaşantılarında kalçalarında enjeksiyon yapmamaları gerekmemektedir. Bu nedenle ekstra bir özen gerektirmektedir.

Popo Kaldırma

Popo estetiği konusunda ilk akla gelen genellikle popo kaldırmadır. Özellikle zayıf kişilerde genellikle popo daha düz bir görüntüde olur. Böyle zamanlarda da kişiler görüntülerinden pek hoşlanmazlar. Bu gibi durumlarda en etkili estetik operasyonu popo kaldırma işlemidir. Bu sayede popo özellikle pantolon giyme gibi durumlarda daha şekilli gözükmektedir.

Popo estetiği ameliyatı ne kadar sürer?

Popo estetiği ameliyatları birkaç saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Burada önemli olan ameliyat sonrası bakım ve dikkattir. Her operasyon sonrasında ekstra bir özen gerekir ancak popo ameliyatlarında özellikle oturma gibi durumlar olumsuz etkilendiğinden daha farklı bir özen gerekmektedir.

Popo Estetiği Ağrılı bir operasyon mudur?

Popo estetiği iyileşme sürecinde biraz sıkıntılı olabilecek bir operasyondur. Gündelik hayatınız bir süre olumsuz etkilenebilir. Özellikle cerrahi işlemlerin uygulandığı, ya da protez takılması gibi durumların söz konusu olduğu popo estetiklerinde morarma, şişme ya da ağrı hissedebilirsiniz. Ayrıca çok fazla sıkıntı olan bir durumda gündelik hayatınızda oturma, yatma, kalkma gibi pozisyonlarda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ameliyat sürecinin en sıkıntılı ve ağrılı dönemi bu zamanlardır. Bundan sonrasında daha bir rahat dönem geçirirsiniz.

Popo estetiği ameliyatına bağlı riskler nelerdir?

Popo estetiği ameliyatlarında uygulama yöntemi ve tüm kuralların itina ile uygulanması çok önemlidir. Özellikle popo kaldırma ya da protez gibi işlemlerde yağ dokularından ne kadar yağ alındığı bu sınıra uyulması çok önem taşımaktadır. İstediğiniz kadar yağ alma gibi bir lüksünüz bulunmuyor. Burada sınır var ve bu sınıra uyulması çok önemli. Ayrıca yağ enjekte edilmesi, enjekte edilecek dokular tüm bu faktörlerin çok dikkatli bir şekilde kombin edilmesi gerekmektedir. Dünya geneline bakıldığında ölüm ile sonuçlanmış birçok vaka olduğu görülüyor. Bu nedenle riski fazla olan bir operasyon olduğu söylenebilir. Her tür estetik operasyonda doğallıktan şaşmamak gerektiği unutulmamalıdır.

Popo estetiği ameliyatı sonrası ameliyat izi kalır mı?

Popo estetiği  ameliyatlarında genellikle ameliyat izi kalmamaktadır. Bu işlemlerde ince dikiş kullanıldığı için zamanla ameliyat dikişleri ortadan kalkar ve dikiş izleri belli olmaz. Bu nedenle operasyon sonrasında iz kalacak korkusu taşımanıza gerek bulunmuyor. Zaten uygulanan dikiş yöntemi de çoğu zaman özel bir dikiş oluyor ve bir süre sonra dikişleri önemli ölçüde kaybediyor.

Popo Estetiği Fiyatları

Popo estetiği konusunda net bir fiyat söylemek pek mümkün olmamaktadır. Tüm estetik işlemlerinde olduğu gibi bu operasyon da uygulama yöntemi, uygulamanın yapıldığı yer ve uygulamayı yapan doktor faktörü çok önemlidir. Vücut analizinizi yaparak vücudunuzun neye ihtiyaç duyduğu doğru bir şekilde belirlenerek size gerekli işlemler yapılır. Tüm bu işlemlerden önce doktorunuz ile konuşarak operasyon ve sonrası kontroller hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Tüm bunlar şekillendikten sonra zaten ödeyeceğiniz miktar da belli olacaktır. Yani süreç netleşmeden ve uygulama yöntemi belli olmadan herhangi bir fiyat belirlemek doğru olmamaktadır.