Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Mezoterapisi

Cildin orta tabakasına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç vitamini ihtiyacı olan vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin, vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Saç vitamin bakımı, kıl köklerini besleyen vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını arttırıcı ilaçların 2 veya 4 mm’lik özel mikro iğneler vasıtasıyla direkt kıl köklerine verilmesine dayanır. Hücresel metabolizma uyarılır ve dokuları canlandırmak için uygun zemin hazırlanır.

Saç vitamin bakımı dökülmeyi iyileştirmek ve kontrol altına almak için ek bir yöntemdir. Sonuçlar yüz güldürücü ve kalıcıdır.

Saç gelişimi için gerekli olan eksiklerin giderilmesiyle daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunur. Yan etki riski oldukça az ve ihmal edilebilir olup, etki çok kısa sürede elde edilir.

Saç Vitamin Bakımı’na Kimler İhtiyaç Duymaktadır?

Saç Vitamin Bakımı, hem kadına hem de erkeğe başarıyla uygulanabilmektedir.

Saç vitamin bakımından fayda gören saç dökülmeleri:

– Strese bağlı, mevsimsel, metabolik nedenli saç dökülmeleri
– Gebelik sonrası ani saç dökülmeleri olarak sıralanabilir.

Özellikle kıl kökünde bir küçülmenin gözlendiği ve kılın oluşum ve büyüme evresinde görülen Erkek Tipi Saç Dökülmesi için saç vitamin bakımıuygulanması faydalıdır.

Hormonal ve genetik saç dökülmelerinde ise bu yöntem destek tedavi olarak tercih edilebilir. Saç Vitamin Bakımı uygulamasında kullanılan karışım içeriği kişinin ihtiyaçlarına göre düzenlenebilmektedir.

Saç Vitamin Bakımı Kaç Seansta ve Hangi Aylarda Uygulanır?

Kişinin kendi mevcut saçları daha sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olur. Saçın ihtiyacına göre haftada bir veya iki seans uygulanabilir. 6 ila 10 seans sonrasında saçlardaki dökülme tamamen durmuş olur. Her bir seans ortalama 40 dakika kadar sürer. İlk 4 seans haftada 1 kez, son 4 seans on beş günde 1 kez yapılır.

Mevsim geçişleri olan Eylül-Ekim ayları ile Nisan-Mayıs aylarında birer kez Saç Vitamin Bakımı yapmakta fayda vardır. Bu durum saç ekimi hastaları veya riskli hasta gurubu için daha da önemlidir.

Bazı doktorlar düzenli olarak ayda bir vitamin bakımı yaptırmalarını hastalarına önermektedirler.

Saç Vitamin Bakımı Sonrası Hastanın Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

Hastanın mezoterapi sonrası saçlarını yıkamaması, ıslatmaması ve herhangi bir ilaç sürmemesi gerekir. Bu kurala evde kullanılmak üzere verilmiş saç bakım kürleri de dahildir.