Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Vajinoplasti

Biliyorsunuz ki artık çağımızda estetik operasyonlar yaygınlaşmaya, daha da fazlalaşmaya başlamıştır. Her seçenekte estetik operasyonlar mevcuttur. Göğüs büyütmeden tutunda, vücudumuzun birçok yerinde değişiklik yapmaya ya da vücudumuzu bazı deformeler sonucunda eski haline döndürmeye yarayacak cerrahi operasyonlar kadar birçok seçenek mevcuttur. Bunlardan bir tanesi de Vajinoplasti ameliyatıdır. Şimdi size bununla ilgili bilgiler vermek istiyorum.

Vajinoplasti Nedir?

Vajinoplasti, vajina daraltma operasyonu anlamına gelmektedir. Hele de doğum yapmış olan kadınlar vajinalarını eski haline döndürmek için Vajinoplasti ameliyatını olmak istemektedirler. Çünkü doğum yapan kadınların zorlamadan dolayı vajinalarında genişleme olmaktadır. Bu nedenden dolayı da cinsel ilişki anında kadın ve erkek bu durumdan olumsuz olarak etkilenmektedir. Vajinoplasti ameliyatı sonrasında cinsel yaşam normale döner ve böylece iki taraf açısından da güven tekrar ortaya çıkmış olur.

Vajinoplasti Nasıl Yapılmaktadır?

1.Vajinoplasti operasyonu sırasında genişlemiş olan kısımdan doku alınır.

2.Vajinanın etrafında bulunan yumuşak dokuların ve kasların sıkılaştırılmasıyla operasyon süreci gerçekleşmiş olmaktadır.

3.Vajinoplasti ameliyatında karından ya da kasıktan kesik atılmamaktadır. Ameliyat direk vajinada yapılmaktadır.

4.Ameliyat yaklaşık olarak 30-35 dakika arasında sürmektedir.

5.Vajinanın giriş kısmı tam olarak 3-4 santim kadar daraltılmaktadır. Bu daraltma sırasında atılan dikişler eriyen dikişlerdir.

6.Vajinoplasti ameliyatı anestezi altında yapılan bir operasyondur.

Vajinoplasti Ameliyatı Neden Yapılmaktadır?

1.Kadınların özgüveninin tam olarak yerine gelebilmesi için yapılabilmektedir.

2.Cinsel ilişkinin ağrılı olmasını engellemek için yapılabilmektedir.

3.Doğum izlerinin tedavi edilmesi için yapılabilmektedir.

4.Cinsel ilişki esnasında meydana gelen seslerin yok edilmesi için yapılabilmektedir.

5.Bağırsak veya idrar torbası gibi sarkmaların engellenmesi için yapılabilmektedir.

Vajinoplasti Fiyatları Ne Kadardır?

Fiyatlar genel olarak normal seviyededir diyebilirim. Yani ne çok yüksek ne de az bir ücretlendirme söz konusudur. Ancak net bir fiyat söylenmemektedir. Bunun nedeni ise öncelikle muayene olmanız gerekmektedir. Doktor muayenenin ardından size net bir bilgi verecektir.

Vajinoplasti Ameliyatı Fiyatları Neye Göre Değişim Göstermektedir?

Öncelikle ameliyat öncesi iyi bir doktor arayışına girmenizi öneririm. Ne de olsa ameliyatın her türlüsü riskli ve önemlidir. Örnek olarak verirsem; vajina daraltma ameliyatı ile labioplasti ameliyatı da yaptırmak isterseniz o zaman işler değişecek ve sadece daraltma ücreti değil aynı zamanda labioplasti için de bir ücret ödemeniz gerekecektir.

Vajinoplasti Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Genel olarak bakıldığı zaman bu ameliyatı, sağlık sorunu engel olmayan kişiler harici her kadın yaptırabilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki bu ameliyatı hamileler ve emziren kadınlar yaptırmamalıdır. Ve aynı şekilde on sekiz yaşından küçük olan kişilerinde yaptırmaması gerekmektedir. Bunların dışında kalan bütün kadınlar bu ameliyatı gönül rahatlığıyla yaptırabilmektedirler.

Vajina daraltmaya en çok ihtiyaç duyan kadınlar;

1.Travmatik unsur yaşamış olan kişiler

2.Çoklu gebelik yaşamış olanlar

3.Daha öncesinde zorlu bir doğum süreci yaşamış olanlar

4.Birçok normal doğum yapmış olan kadınlar

5.Doğum esnasında yırtıkları oluşmuş olan kadınlar

6.Ve son olarak genetik olarak vajinasında genişleme olan kadınlar Vajinoplasti ameliyatına daha çok ihtiyaç duymaktadırlar.

Vajinoplasti Ameliyatı Ne Kadar Sürmektedir?

Vajinoplasti ameliyatı çok uzun süren bir ameliyat değildir. Her hastada operasyon süresi farklılık gösterebilmektedir ancak genel olarak ameliyat süresi yarım saat ile bir buçuk saat arası sürmektedir. Ve en çok merak edilen soruyu cevaplamak istiyorum. ”Vajinoplasti ameliyatından sonra hamile kalınırsa bir sıkıntı olur mu?” diye soran birçok hasta olabilmektedir. Kesinlikle hiçbir problem olmamaktadır. Gönül rahatlığıyla bu ameliyatı olabilirsiniz. Ancak normal doğum yaptırmak istiyorsanız ve bu ameliyatı olmuşsanız maalesef ki doğumunuz zorlaşabilmektedir. Yani bu demek oluyor ki sezaryen tercih etmeniz gerekecektir. Ama eğer ki ben normal doğum yaptırmak istiyorum diyorsanız, tekrar bir genişlemede tekrar ameliyat olmanız gerektiğini unutmamanız gerekmektedir.

Vajinoplasti Ameliyatının Orgazma Etkisi Nedir?

Zaten kadınların bu ameliyatı olmalarının en büyük nedenlerinden birisi de cinsel ilişkidir. Cinsel ilişkideki haz veren organ klitoris’dir. Vajinanın genişlemesinden dolayı da ilişki esnasında klitoris organının teması azalmaktadır. Bu sebepten dolayı da ilişki esnasında haz alma derecesi maalesef ki düşüyor. Ancak bu ameliyattan sonra klitoris organı cinsel ilişki sırasında penise değebiliyor ve böylece haz alma derecesi yükselmiş oluyor. Yani bu demek oluyor ki orgazm etkisi de yükselmiş oluyor.

Vajina Daraltma Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da riskler tabi ki bulunmaktadır. En önemli risklerden birisi de enfeksiyondur. Enfeksiyon riskini azaltmanın en etkili yöntemlerinden birisi de ameliyat sonrasında antibiyotik kullanmaktır. Ve Vajinoplasti ameliyatından sonra cinsel ilişkiden bir zaman uzak durmanız gerekmektedir. Ameliyat sonrasında vajinal temizliğinize iki kat daha dikkat etmeniz gerekmektedir. Diğer risklerden birisi de kanama olasılığıdır. Ender görünen bir olay olsa da operasyon sırasında olması gerekenden daha fazla daraltma meydana gelebilmektedir. Bunun sonucunda tekrar bir ameliyat olmak gerekecektir ve maalesef ki bu süreç biraz uzundur.

Vajina Kaç Santim Daraltılmalıdır?

Daraltma her hastada aynı orantıda olmamaktadır. Genel olarak daraltma santimi bir ila dört santim arasındadır. Dediğim gibi hastadan hastaya değişiklik gösterdiği için bu oran kiminde bir santim yeterken, kiminde dört santim olmak durumundadır.

Vajinoplasti Ameliyatında İz Kalır Mı?

Bu ameliyatta dikiş vajinanın iç kısmına atılmaktadır. Bundan dolayı da ameliyat izinin kalması mümkün değildir. Ve karşınızdaki kişi tarafından bu ameliyatın yapıldığı da asla anlaşılmamaktadır.

Lazerle Vajina Daraltılır Mı?

Lazer tekniği birçok yöntemde kullanılmaktadır. Bu yüzden de vajina daraltma durumunda da kullanılabilmektedir. Ancak genişlemenin durumuna göre Vajinoplasti ameliyatı da gerekebilmektedir. Lazer ameliyatının adı halk dilinde ”vajina gençleştirme ameliyatı” diye de geçmektedir. Bunun nedeni ise daralmayla birlikte dokularında kendiliğinden gençleşmesidir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Neler Kazandırmaktadır?

Bu ameliyat sonrasında kadınların cinsel yaşamları daha da hareketli hale gelmektedir. Bu operasyonun sayesinde vajinadaki genişleme sorunu ortadan kalkacağı için özgüven sorunu da ilişki esnasında yaşanmayacaktır. Psikolojik anlamda da kadınlar kendilerini daha mutlu hissedeceklerdir.

Vajinoplasti Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

1.Ameliyattan sonra bir süre kabız olmamanız gerekmektedir. Bundan dolayı da size önerilen lifli yiyecekleri mutlaka tüketmelisiniz. Protein ve mineral açısından yiyeceğiniz besinler ameliyat yarasının daha kolay iyileşmesini de sağlamaktadır.

2.Ve ameliyat sonrasında vajinaya buz kompres yapmanız gerekmektedir. Bu sayede yara daha hızlı bir şekilde iyileşme gösterecektir.

3.Ve yine ameliyat sonrasında bir ay süre boyunca denize girmek kesinlikle yasaktır.

4.Ameliyat sonrasında cinsel ilişkiye de 1-2 ay süre ara vermeniz gerekmektedir.

Vajinoplasti Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Ameliyat sonrasında hastanın uzun süre hastanede durmasına gerek yoktur. Hatta aynı gün içerisinde taburcu edilebilmektedir. İki üç gün içerisinde hasta gündelik hayatına kolaylıkla dönebilmektedir. Ancak bir buçuk aya yakın süre ilişkiye girmemek gerektiğini tekrardan hatırlatmak istiyorum.

Vajinoplasti Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Vajinoplasti ameliyatı adet döneminden sonra yapılmalıdır. Bunun nedeni ise ameliyattan sonra o bölgenin temiz ve kuru kalması gerekmektedir. Eğer adet dönemine gelmeden ameliyat yapılırsa yaranın iyileşmesi güçleşir ve istenen vajina görüntüsü maalesef ki elde edilmemiş olur.