Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Vaser Liposuction 

Günümüzde birçok kişinin sorunu olan ve oldukça sıkıntılar yaşadığı durumlar arasında fazla kilolar ve vücudumuzda meydana gelen bölgesel fazlalıklardır bu neden ile oldukça zorlandığımız işlemleri arasında kilo vermekte yer vermektir. Tabi birçok farklı yöntemler uygulansa da hemen çözüme ulaşmanın söz konusu olmadı durum olduğunu göz önüne alırsak eğer en kısa ve kolay yöntemleri araştırıp daha çabuk sonuca ulaşmak isteyenlerin tercih ettiği yöntemler arasında Vaser Liposuction yöntemi de yer almaktadır. Bütün bunlar ile birlikte düzenli beslenmek ve düzenli sporunda sizlere ulaşmak istediğiniz kiloya ve vücuda daha kolay ve güvenli sahip olmanıza neden olacağını belirtmek isteriz.   Vaser Liposuction uygulamasının tercih edilmesinde ki nedenleri ve nasıl yapıldığını sizlere aktarmaya çalışacağız. Bazen genetik olarak kurtulamadığımız fazla kilolar bazen de bir türlü vermeyi başaramadığımız fazla kiloların verilmesinde birçok yöntemlerin istediğiniz sonucu almanıza engel olması hem sağlık açısından sorunlar yaşamanıza neden olmaktadır. Kişinin belli bir yerden sonra psikolojik olarak da rahatsız olmasına neden olmaya başlayan fazla kiloların çok fazla yan etkileri olduğunu hepimiz biliyoruz bu neden ile birçok kişinin bu yönde şikâyetleri olması ile birlik çözüm aramaya başlamaları ve en kolay yöntemler arasında bulunan

            Vaser liposuction yöntemin son zamanlar da oldukça fazla tercih edilmesi hem kolay olması hem de kısa zamanda istenilen sonuçlara kavuşmak ile birlikte sağlığınıza kavuşmanızı sağlaması olarak bilinmekte faydalı bilgiler arasında yer almaktadır. Hem fazlalıklardan hemen kurtulmanız hem de istediğiniz vücuda çok kolay bir şekilde sahip olma hayallerinin gerçekleştirme olanağının olması tabi ki bu tür sıkıntılar yaşayan kişiler için göz ardı edilemeyecek kolay bir tedavi yöntemi olmasını

İsterseniz önce Vaser Liposuction nedir bunu sizlere aktarmaya çalışalım. Vaser Liposuction istemediğiniz fala kilolardan ve dediğimiz gibi bölgesel olarak meydana gelen fazlalıklardan yani göbek, basen de oluşan fazlalıklardan kurtulmak için uygulanan bu bölgelerde ki fazla yağların alınması işlemi olduğunu belirtmek isteriz. Bu işlemle sayesinde daha sağlıklı ve istediğiniz gibi bir görüntüye sahip olmanız oldukça kolay ve kısa sürede gerçekleştirilmektedir. Bazı kişilerin vücutlarında direnci kuvvetli yağların oluşması sonucu kilo vermekte yâda vücutlarının şekil almasında yaşadığı sorunların yöntem ile kolay çözüm sağladıklarını belirtmek isteriz. Bu neden ile son dönemlerde oldukça fazla tercih edilmeye başlanmıştır. İstenilen bir vücut yapısına kolay şekilde sahip olmak ve bunu en kısa zamanda yakalamak için uygulanan ısı ile eritilerek uygulanması ve kısa zamanda sonuçların alınması ile birlikte erimemekte inat eden yağların verilen ısı sayesinde sıvı hale getirilme işlemi olması şeklinde bilinmektedir.

Vaser Liposuction uygulaması nasıl yapılır diye tabi ki aklınıza gelen soruya cevap vermek için sizlerin yerine araştırıp sizlere bu bilgileri aktarmaya çalışacağız. Bilindiği gibi yeni bir yöntem olması ile birlikte fazlaca tercih edilmektedir. Klasik liposuction yönteminden farklı olarak ses dalgaları enerjisi uygulaması ile vücutta oluşan inatçı yağların daha kolay erimesi için dağılması işleminin uygulandığı şekli olarak sizlere aktarabiliriz. Uygulanan bu işlemlerde meydana gelen yağların sıvılaştırılma işlemi sonucu bu yağların daha kolay erimesi için olumlu sonuçların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu neden ile Vaser Liposuction uygulamasında bu sonuçlara daha kolay ve rahat erişmenizi sağlamaktadır.

            Vaser Liposuction işlemleri öncesi neler yapılır isterseniz bu konuya da açıklık getirmeye çalışalım. Öncelik ile bilindiği gibi yapılması zorunlu olan tahliller vardır bunlar arasında kan tahlillerinin zorunlu olduğunu belirtmek gerek bu işleme başlamadan önce doktorunuzu tavsiyelerine dikkat etmenizde faydası olacaktır. Kan sulandırıcı ilaçlarınızın nasıl kullanacağınızı veya kullanmamak gibi öneriler ile beslenme hakkında ki bilgiler doktorunuz tarafından sizlere detaylı olarak aktarılacaktır bunlara uymanız hem daha kolay olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır hem de işlemlerin istenilen boyutlarda gerçekleşmesini sağlayacaktır. Bu işlemler den önce yaptığınız diyet veya sporlar sonrası bölgesel olarak yağların erimemesi ve ne kadar sert yâda inatçı olduğu ne kadar işleme tabi tutulacağına dair birçok sorulara bu aşamalarda doktorların daha iyi karar vermesini sağladığı ama olduğunu hatırlatmak isteriz.

Vaser liposuction işleminin uygulama süreci genel olarak 1 saat olmasına rağmen bazen daha kısa veya uzun sürmesinde ki neden yapılması planlanan işlemin ne olduğuna bağlı olarak değişiklik göstere bilir. Genel anestezi durumu söz konusu olduğu için aynı zamanda hazırlık sürecini de göz önüne almak gerekir bütün bunların hastaya göre ve yapılacak işlemlere göre farklılık göstermesi söz konusu olabileceğini belirtmek gerekir.

            Vaser Liposuction işlemi sonrası neler yapılmalı isterseniz bu konuya da biraz değinelim çünkü oldukça önem taşımaktadır çünkü göz ardı etmemek gerekir. Doktorlarımızın tavsiyeleri dışında korse takılması gerektiğini belirtelim bu neden ile bu konu önem taşımaktadır bu korseler yapılan işlem sonrası vücudumuzun almasını istediğiniz şekline almasını sağlamak için mutlaka takılması gerekmektedir. Tabi ki mevsimsel hava şartları ile zorlanır mıyız sorusunda da şöyle açıklama yapabiliriz medikal korseler bu yönde oldukça sağlıklı olması nedeni ile sorun yaşamayacağınız şekilde olduğunu vurgulamak gerekir. Kaç gün sonra normal hayatımıza dönebiliriz diye düşünürseniz 3-5 gün sonra normal hayatınıza ve günlük yaşamınıza dönmenizde sıkıntı olmadığını belirtelim bu sadece normal hayatınıza dönmek için verilen süredir. Bunun ile birlikte korse kullanma süreniz öncelik ile yapılan işleme göre değişiklik göstermesi ile birlikte 4-5 hafta korse kullanmanız gerekebilir bunun ile birlikte tamamen iyileşme süreci ise 2,5-3 ay kadar bir zaman sonrası artık tamamen iyileşeme süresi olduğunu belirtelim. Bu zaman içinde tabi ki yapılacak kontroller sonrası doktorların farklı öneri tavsiyelerinin olmasının da söz konusu olabileceğini belirtmek isteriz bu neden ile daha erken veya daha geç korseyi çıkartmak yâda diğer işlemlerin uygun zamanı kararlarını kendilerinin vermesi daha doğru olacaktır. İşlemin uygulandığı bölgeye ve yapılan işleme göre farklı iyileşme süreçleri gösterdiği için kesin olarak değil genel bilgi olduğunu belirtmemiz de faydalı olacaktır bir diğer göz önüne alınması gereken nokta ise kişilerin bünye olarak iyileşmeleri vücut yapısına göre farklılık göstermesidir.

            Vaser Liposuction işlemleri sırasında farkı estetik işlemlerinin yapılması da söz konusu olabilmektedir bu neden ile kişilerin aynı anda böyle bir terciklerinin olması halinde doktorlarının bu yönde ki çalışmaları olacağını belirtmek gerekir. Farklı estetik yaptırmak isteyenlerin bu konuyu bilmelerinde faydası olacağını düşünerek bu bilgiye de aktarmaya gerek gördük. Yapılacak vaser liposuction işleminin kolay olması nedeni ile böyle bir karar vermeyi de isteyebilirsiniz tabi ki ve uygulanması için destek ve fikir almanız buna yine en olumlu kararı verecek olan kişinin doktorunuz olduğunu da göz önüne almak gerekir.

            Vaser Liposuction yaptırmak isteyenlerin bir diğer merak ettiği konu mutlaka bu işlemler ne kadar tutar. Genel olarak belli bir fiyat belirlemek mümkün olmamasının nedeni işlemlerin yapılacağı hastanelerin kendi içlerinde uyguladıkları fiyat genelgesinin söz konusu olması ile birlikte değişmektedir tabi ki 5,000 ve 20,000 arası değişen fiyatlar karşınıza çıkması söz konusu olabilmektedir.