Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Nem Aşısı

Nem Aşısı Nedir?

Nem aşısı diğer bir ismi ile gençlik aşısı olarak bilinmektedir. Bayanların sıklıkla tercih ettiği bu aşı aynı zamanda erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Nem aşısının vurulma amacı ise, vücudun kaybetmiş olduğu nem dengesinin yeniden geriye kazandırmaktadır. Cildin çoğu yerine yapılabilen cilt aşısı, cildin nem dolayısı ile kaybetmiş olduğu bileşenlerin geri gelmesini sağlar ve cildi güzelleştirir. Cildin daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Cildin daha canlı kalmasını sağlayan madde ise, hyalüronik asittir. Bu asit ise nem aşısında bulunmaktadır. Vücut için önemli bir yere sahip olan hyalüronik asitin görevi ise, vücudun su dengesini korumaktır. Nem aşısı vurulan kişilerin cildi bu asit sayesinde daha nemli olmaktadır. Nem aşısı olan kişi ise bu aşının faydasını deri üzerinde net şekilde görmektedir.

Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı olarak bilinen nem aşısının uygulanışı basittir. Nem dolgusu ismi ile de anılan bu aşı, ameliyat gerektirmeyen bir işlem ile kişiye uygulanmaktadır. Ameliyat gerektirmeden uygulanabilen nem aşısı son derece güvenilirdir ve sıkça insanlar tarafından tercih edilmektedir. Nem aşısını yapacak olan doktor, bu işlemi 15 ile 20 dakika arasında yapmaktadır. Aşı yapıldıktan sonra etkisini hızla göstermektedir.

Etkisi ise yaklaşık olarak bir ay sürmektedir. Birkaç seans süresince yapılan nem aşısı, ilk aydan itibaren etkisini göstermeye başlar. Düzenli olarak yapıldığı takdirde ise uzun süreli faydaları görülür.

Nem Aşısının İçeriği Nedir?

Cilt belli bir zaman bazı nedenlerden dolayı kurumakta ve nem oranı azalmaktadır. Nem aşısı ile kaybedilen nem oranı geriye getirilir. İçeriğindeki bileşenler sayesinde vücudun nem dengesini sağlayan nem aşısı, cildin hiç bir şekilde hasar görmesine sebep olmaz. Aşının içeriği gereği belli zaman sonra etkisi azalmaya başlar. Hastanın isteği doğrultusunda ise aşı yeniden tekrarlanabilir. Nem aşısının içeriği ise kişinin cildinde herhangi bir kötü oluşumun meydana gelmesine neden olmaz.

Nem Aşısının Sağladığı Faydaları Nelerdir?

İnsan vücudu yıpranmaya zamanla maruz kalan bir yapıya sahiptir. Vücudun değişik bölgelerinde meydana gelen bu yıpranmalar ise başta yaşlılık gibi nedenlerden dolayı olmaktadır. Yaşlılık ile cilt hem kurumaya başlar ve nem dengesini kaybeder. Bu durum ise kişide başta psikolojik olarak rahatsızlık meydana getirir. Nem aşısı ise bazı nedenlerden dolayı vücudun kaybetmiş olduğu nem oranı geriye getirir ve cildin kurumasını önler.

Cilde birçok faydası bulunan nem aşısı, aynı zamanda cildin pürüzsüz bir hal almasını sağlar. Canlılık ve parlaklık ile beraber, cildin belli bir yaştan sonra yaşlanmasını yavaşlatır. Nem aşısı olan bayanların cildi ise bebek gibi görünür. Cilt kuruluğunun meydana getirdiği yumuşaklık ise bu aşı ile önlenir.

Nem Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Nem aşısının uygulandığı bölgeler oldukça fazladır. Fakat nem dengesi ise her bölgede aynı değildir. Başta yüz ve boyun bölgesi olmak üzere, bu kısımların nem oranları yaşlandıkça azalmaktadır. Nem aşısı ise en fazla bu bölgelere uygulanmakta ve kaybolmuş olan nem geriye getirilmektedir.

Dekolte kısım ve eller de nem aşısının uygulanabileceği bölgeler arasında yer almaktadır. Gıdı diye tabir edilen boyun kısmına da nem aşısı uygulanır. El ile yüz bölgesi ise en fazla tercih edilen bölgeler içerisinde yer almaktadır. Hekiminize nem aşısı için gittiğinizde doktorunuz size nem aşısını, en fazla bu bölgelere uygulayacaktır.

Nem Aşısının Etikleri Nelerdir?

Nem aşısının etikleri ise oldukça fazladır. Başta cildin kusursuz bir görünüme sahip olması gelmektedir. Bunun yanı sıra nem aşısı vücut üzerinde kolojen dengesinin normal seviyeye gelmesini sağlar. Cilt üzerindeki nem seviyesinin yüksek oranda artmasını sağlar. Deri üzerinde bulunan cilt ise yenilenir.

Cildin yenilenmesi ile hücrelerin pigmentleri de yenilenmiş olur. Cilt pigmentleri daha parlak olur. Cilt kaybetmiş olduğu nem dengesini geri kazandıkça, sıkılaşmaya başlar ve sarkık bir haldan gergin bir duruma dönüşür. Yüz bölgesine uygulanan nem aşısı ise mimik bölgesindeki kaslar gevşer ve belli olan kırışıklıklar gözle görülmemeye başlar.

Nem Aşısı Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Nem aşısının belli bir yaptırma yaşı yoktur. Fakat uzmanların yaşlanmanın 30’lu yaşlarda başlayacağını söylemesi ile bu aşının bu yaşlardan itibaren yapılması daha uygun olmaktadır. Eğer bu yaşın altında olan kişilerde ciltte kırışıklık ve buruşma meydana geldiği ise, aşının yapılmasında bir sakınca yoktur ve uygulanabilir.

Cilt nemini kaybettiği zaman ve kırışıklıklar ile beraber cilt üzerinde oluşan kuruluk, nem aşısının vurulma zamanının olduğunu işaret etmektedir. Bu durum otuz yaş üstü veya altında da olabilir. Yaş grubunun bu gibi durumlarda çok fazla önemi yoktur. Vücudun nem oranına ihtiyaç duyduğu her yaşta ve durumda nem aşısı uzman hekim tarafından yapılmalıdır ve nem dengesi bu şekilde geri getirilmelidir.

Nem Aşısı Fiyatları

Nem aşısı fiyatları 2021 yılı itibari ile uygulanacak yöntemler ile farkılıklar göstermektedir. Fiyatı çok fazla olmayan nem aşısının net olarak fiyatı ise gerekli olan malzemelerin belli olması ve raporlanması ile belirginlik kazanmaktadır. Deneyimli uzman doktorlar ise nem aşısını ekonomik fiyatlar ile yapmaktadırlar.

Nem Aşısı Boyuna Nasıl uygulanır?

Nem aşısı yüz ve ellere kolay şekilde uygulandığı gibi, boyun kısmına da uygulanmaktadır. Boyun bölgesinde meydana gelen ağrıların da gitmesini sağlayan nem aşısının uygulanma aşaması ise kolay şekilde olmaktadır. Boyuna ise nem aşısının uygulanması, derinin deforma olan kısmından yapılır. Aşı öncesi boyun kısmına anestezi etkisi olan sprey sıkılır ve hekim tarafından uygulama yapılır.

Nem Aşısının Yüz Cilde Etkisi Nasıldır?

Nem aşısının en fazla fayda gördüğü yerlerin başında yüz bölgesi gelmektedir. Yüz bölgesinde bulunan cildinize en kısa süre içerisinde etki yapan nem aşısı, özellikle yüzünüzdeki kırışıklıkların kısa süre içerisinde gitmesini ve yüzünüzün daha canlı görülmesini sağlar. Nem aşısı olan bir kişi ile olmayan kişi arasında bariz farklar görülmektedir. Nem aşısı vurulan kişinin yüzü daha parlak olmaktadır. Canlılığı ise yaz aylarında daha fazla belli olmaktadır. Nem aşısının olumlu sonuçları ise en fazla yüz bölgesindeki ciltte meydana gelmektedir.

Nem Aşısı Dekolte Uygulanır mı?

Nem aşısının uygulama bölgeleri arasında dekolte bölgesi bulunmaktadır. Yüz ve gıdı bölgesi kadar sık şekilde tercih edilen dekolte bölgesi, etkisini aynı bu bölgelerde olduğu gibi hızlı şekilde göstermektedir. Nem aşısını dekolte bölgesine olan kişilerin görünüşleri ise, kıyafet giydiklerinde bile farklılıklar göstermektedir. Yüz bölgesi gibi olumlu sonuçları, dekolte bölgesinden de rahatlıkla alabilirsiniz.

Nem Aşısı El Üstü Faydaları Nelerdir?

Yaşlanmanın en belirgin olan yerleri ise vücudun elleridir. El üstlerinde yaşlanma dolayısı ile damarların ortaya çıkması, nem aşısına ihtiyaç duyduğunun bir işaretidir. Damarların ortaya çıkması aynı zamanda el üstünde yer alan cildin nemini kaybetmesine neden olmaktadır. Bu gibi durumda ise nem aşısı vurulmak elzem bir durumdur ve gereklidir. Kısa süre içerisinde ise el üstündeki yumuşaklık kaybolacak ve zamanla damarlar da azalacaktır. Nem aşısı vurularak elleriniz daha genç görünecektir.