Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dudak Dolgusu

Dudaklar yüzdeki en vurucu organ neredeyse. Gözler yüz için neyse dudak da o. Ancak dudakda bazen simetrik bozukluklar olabiliyor. Veya şeklini yeterince beğenmiyoruz. O zaman imdada dudak dolgusu dediğimiz asrın mucizesi yetişiyor. Dudaklarından memnun olmayan kadınlar için dudak dolgusu tam bir kurtarıcı. Eğer sizin de dudaklarınızda,

  • Asimetrik bir görüntü varsa
  • Sigaradan veya yaşlılıktan kaynaklı incelme varsa
  • Yüzünüze göre ince veya az hacimli bir durum oluştuysa uzman bir doktor araştırma vaktiniz gelmiş demektir. Bu farklılıklar tamamiyle sizi rahatsız ediyorsa önerilecek bir yöntem. Asla olmazsa olmaz değil. Eğer kendinizi dolgusuz da seviyorsanız öyle olmakta bir sakınca yok.

Her Yüze Her Zevke Uygun Dolgu Seçenekleri

Dudak dolgusu işleminin planlama safhası gayet eğlenceli olmaktadır. Sizin yapmış olduğunuz tercihin önemli olmasıyla birlikte yüzünüzün şekli de belirleyici oluyor. Gözlerinizin yapısı, burun büyüklüğü, burnunuz tüm bunlar bu parametreye ait. Ancak derseniz ki, ne olursa olsun çok çarpıcı dudaklarım olsun, dolgu ona göre yapılır. Hatta daha estetik bir görüntü elde etme adına dolguyla beraber orantısız duracak yerin estetiği de yapılabilir. Bunlar belirlendikten sonra dudakların neden istenmeyen bir halde olduğu araştırılır. Fiziksel görünüş bir yana tıbbi bir durum da olabilir. Ve dolgu ona göre şekillenir. Estetik kaygılar güdülürken tıbbi gereklilikler de yabana atılmamaktadır.

Dudak Dolgusunun Dayanılmaz Çekiciliği

Lokal anestezinin kullanıldığı dudak dolgusu işleminin süresi gayet kısadır. Yani işlemden sonra kısa sürede günlük hayata geçiş yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken belli başlı kurallar vardır. Örneğin, minimum 4 saat dudaklarınıza hiçbir şeyi temas ettirmemelisiniz. Suyla veya sigaraya teması bir süre kesmeniz gerekir. Ayrıca sert ve ani hareketlere maruz kalmamalıdır. Çok soğuk veya çok sıcak da dolgu için gayet sıkıntılı olabilir. Her ne olursa olsun eğer dudaklarınızı iyi korayabilirseniz dolgu gayet gösterişli duracaktır. Dolgu sayesinde dudak çevrenizdeki doğal kontür yenilenir. Veya o kontürün dışına çıkılabilir. Özellikle kırışıklıklardan kaynaklı çizgilenme en aza indirilmektedir. Bu da daha genö görünmenin anahtarıdır. Dudak dolgusu birçok kadın için estetik işlemi değil adeta kurtarıcıdır.