Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği dolgusu

Günümüzde estetik operasyonları birçok kişi tarafından kullanılmakta olup, elmacık kemiği dolgusu en sık yapılan estetik operasyonlarından bir tanesidir bu nedenle de elmacık kemiği dolgusu fiyatları çok merak edilen bir konudur. Özellikle bayanların daha sık tercih ettiği bir operasyon türü olan elmacık kemiği dolgusu işlemi ile ilgili detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Elmacık kemiği neresidir?

Elmacık kemiği dolgusu işlemini anlatmadan önce elmacık kemiğinin neresi olduğuna dair bilgi vermek daha yerinde olacaktır. Elmacık kemiği dış görüntümüzün en çok vurgulandığı bölgedir. Bu nedenle de özellikle bayanlar bu bölgeye çok önem vermektedirler. Elmacık kemiği yanağımızın üst tarafından bulunmaktadır. Yüzdeki ifadenin nasıl olduğu tamamen elmacık kemiklerinin belirginliğine bağlıdır. Bu nedenle de özellikle estetiğe önem veren bayanların oldukça önemsediği bir bölümdür.

Elmacık kemiği dolgusu ne sağlar? Ne işe yarar?

Elmacık kemiği dolgusu tamamen yüz hatlarını ortaya çıkarmak için kullanılmaktadır. Özellikle elmacık kemiği belirgin olmayan kişilerde yüz hatları daha farklı görünebilmektedir. Bu nedenle bu hattı ortaya çıkarmak kişinin yüz yapısını da büyük oranda güzelleştirmektedir. Genellikle elmacık kemiğinin daha çıkık olduğu yüz hatları tercih edildiğinden elmacık kemiği dolgusu işlemi de tamamen buna yönelik bir uygulama olmaktadır. Kişi elmacık kemiklerinin daha belirgin olması sayesinde daha belirgin bir yüz ifadesine ve daha güzel bir yüze kavuşmuş olmaktadır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Neden Yapılır?

Günümüzde estetik birçok kişi için oldukça önemlidir. Önceden bu konu sadece bayanları kapsasa da artık erkekler de estetik bir görünüme oldukça önem vermektedir. Elmacık kemiği dolgusu genellikle yüz hatları belirgin olmayan kişilere uygulanır ve kişilerin yüz ifadelerinin anlam kazanması sağlanır. Belirgin bir elmacık kemiği ve biçimli çene yapısı ile kişi daha güzel bir görünüm elde eder.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği dolgusu için genellikle enjeksiyon uygulaması yapılmaktadır. Elmacık kemiğine yağ dokuları enjekte edilerek yanakların daha dolgun bir görünüm kazanması sağlanır. Bu sayede elmacık kemiği de olduğundan daha belirgin gözükür. Günümüzde elmacık kemiği belirgin ve çene yapısı çıkık olan kişiler ideal yüz hatlarına sahip kişiler olarak kabul ediliyor ve estetik operasyonlarda da bu kriterler dikkate alınıyor. Elmacık kemiğine enjekte edilen yağ yanakları doldurduğu için yüzün tam anlamı ile toparlanmasını sağlamaktadır.

Elmacık Kemiği Dolgusunda Kullanılan Dolgu Maddesi Nedir?

Birçok kişi elmacık kemiği dolgusu işleminde kullanılan malzemelerin vücuda zarar verip vermediğini merak etmektedir. Bu işlemde uygulanan maddeler farklı maddelerin birleşiminden oluşmaktadır ve vücuda herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Öncelikli olarak şunu söylemek gerekir ki aslında kullanılan maddeler zaten insanın vücudunda var olan maddelerdir diyebiliriz. Yani insan vücudunda nem maddesi olarak kullanılan hyalüranik asit, karın bölgelerinden ya da basen bölgelerinden alınacak olan yağlar çeşitli etken maddeleri ile birleştirilerek enjekte edilmektedir. Bilinçli ve bu işte uzman kişiler tarafından doğru bir şekilde yapılması halinde herhangi bir sorun oluşturmamaktadır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Zararlı mıdır?

Estetik operasyonlarında kişilere olan yararları zararlarından daha çok olmalıdır. Bir operasyon kişiye zarar veriyorsa bunu yapmanın da bir anlamı olmamaktadır. Elmacık kemiği doldurma işleminde herhangi bir zarar bulunmuyor. Tabi ki her işlemde olduğu gibi bu işleminde yapıldığı yer, işlemi yapan kişi,ne tür bir malzeme kullanıldığı konuları çok önem taşımaktadır. İşlemlerin sağlıklı bir şekilde yapılması ve bilinçli kişiler tarafından yapılıyor olması herhangi bir sorun yaşamamanız ve bir zarar görmemeniz açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle işlemi yaptırmadan öne çok iyi bir ön araştırma yapmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Kalıcı mıdır?

Dolgu işlemlerinde genellikle tekrar gerekir. Elmacık kemiği dolgusunda da bu durum aynıdır. Genellikle ilk işlemin ardından bir sene içerisinde yüz hatlarının oturması beklenir. Bu işlemin bir kere yapılması ve daha sonra tekrarlanmaması mümkün olamıyor. Bu nedenle özellikle dolgu işlemlerinde bir senenin sonunda bir tekrar gerekebilir. Doktorunuz ile konuşarak tekrarın ne sıklık ile olması gerektiğine karar verebilirsiniz.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları

Elmacık kemiği dolgusu fiyatları için net bir rakam vermek mümkün olamıyor. İşlemi yaptırdığınız kurumun, yaptırdığınız uzmanın bu konudaki yaklaşımı çok önemli oluyor. Ayrıca her cilt tipine uygulanan dolgu malzemesi ya da dolgu miktarı farklı olduğundan kişiler için de ortalama bir rakam çıkmıyor. Bu nedenle işlemi yaptıracağınız zamandan önce bir ön muayene gerekebilir. Bu sayede sizi cilt tipiniz analiz edilir ve kullanılacak olan dolgu malzemeleri belirlenir. Bu malzemeye ve sizin cilt tipinize uygun olarak da bir maliyet çıkartılır. Elmacık kemiği dolgusu fiyatları operasyonun yapıldığı kurum ile çok alakalıdır. Ortalama bir kuruma işlemi yaptırmanız çok daha farklı maliyetler çıkarabilmektedir. Elmacık kemiği dolgusu fiyatları geçmişe oranla 2021 yılında biraz daha artış göstermiştir.

Elmacık kemiği dolgusu işlemi ağrılı mıdır?

Elmacık kemiği dolgusu fiyatları oldukça merak edilen bir konu olsa da işlemin ağrılı olup olmadığı da çok fazla merak edilmektedir. Bu konuda işlem detayında bir enjeksiyon işlemi uygulandığından ve yüz gibi hassas bir bölgeye uygulama yapılacağından işlem sırasında anestezi etkisi bulunan ve o bölgeyi uyuşturan kremler kullanılmaktadır. Bu sayede işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. İşlem sonrasında biraz kızarıklı ve hafif bir ağrı hissetmeniz mümkündür ancak bu da çok az seviyede olmaktadır. Bunu da ağrı kesici ilaçlar ile kısa sürede giderebilmeniz mümkündür. İşlem sırasında hafif iğne batması şeklinde bazı hisler olabilir ama bu da her cilt tipinde olmaz. Eğer hassas bir cildiniz varsa bu durumda biraz daha fazla hissedebilirsiniz. Ancak işlem sırasında kremlerin etkisi ile size herhangi bir ağrı hissi oluşmaz.

Elmacık kemiğine yapılan dolgu kaç ay kalıcı olur?

Elmacık kemiği dolgusunda ilk uygulamadan sonra en az altı ay ile bir sene arasında bir süre geçmesi gerekmektedir. İşlemi yaptığınız zaman size gereken süre belirtilir. Cilt yapınıza uygun olarak ortalama en az altı aylık bir sürecin geçmesi gerekmektedir. Bu süre sonunda işlemin tekrarlanıp tekrarlanmayacağı ile ilgili kararı doktorunuza bırakmalısınız. Bu konuda sizin gereklilik durumunuza göre bir karar alınır. Her işlemde olduğu gibi bu işlemde de gereksiz uygulamadan kaçınmanız gerekmektedir.

Elmacık kemiğine ne kadar dolgu uygulanacağına nasıl karar verilmelidir?

Bu konuda genellikle yüz yapısı ve cilt tipi ön plana çıkar. Cilt tipinize uygun olan bir dolgu işlemi uygulanması oldukça önemlidir. Yüz hatlarının ne kadar belirginleşmesi gerektiği ile ilgili bir analiz yapılır ve elmacık kemiğinin ne kadar doldurulması gerektiği belirlenir. Bu nedenle herkese uygulanan dolgu işlemi ve miktarı farklı olabilmektedir. Tamamen doğallıktan yanayım ama ifadelerim de biraz belirginleşsin istiyorsanız bu durumda biraz daha az bir dolgu kullanılabilmektedir. Elmacık kemiği dolgusu fiyatları da bu nedenle net bir rakamı içermez. Elmacık kemiği dolgusu yaptırmaya karar verdiğinizde elmacık kemiği dolgusu fiyatları hakkında bir araştırma yaparak hareket etmeniz yerinde olacaktır.