Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Nazolabial Dolgu

Nazolabial dolgu yapılma amacı ile burnun iki kısmından dudakların olduğu yerdeki belli olan yaşlılık belirtilerinin gitmesinin sağlanmasıdır. Bu şekilde gözle belli olan yaşlılık, nazolabial dolgu ile kaybolmak da ve kişi daha genç görünmektedir. Nazolabial dolgu ile yaşlılık belirtileri çizgileri de bu şekilde kolaylıkla gitmektedir.

Hayatını pozitif olarak yaşayan ve mutlu olan kişiler bazı zamanlar, dudaklarının olduğu yerdeki yaşlılık belirtilerini gördüğü zaman, kendilerini psikolojik olarak iyi hissetmemektedirler. Kolay yapılabilen nazolabial dolgu ile genç görünmek isteyen kişilerin sayısı ise son zamanlarda oldukça fazladır. Hanımların sıklıkla tercih ettiği nazolabial dolgu, fiyat olarak da oldukça uygundur ve her keseye hitap etmektedir.

Nazolabial Dolgu Yapılışı

Nazolabial dolgu yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka bu işlemi bir uzman doktor tarafından yaptırması gereklidir. Piyasada dolgu yapan ve işini bilmeyen bazı kişiler bulunmaktadır. Bu kişilerin para amaçlı yaptıkları bu işlem, kişinin sağlığını tehlikeye atmaktadır. Bu yüzden işinin ehli olan ve tamamen profesyonel bir hizmet veren hekimlerden bu hizmeti almanız, kısa süre içerisinde yaşlılık belirtileri olan çiziklerin gitmesini sağlayacaktır. Nazolabial dolgu yapılması ise, burnunuzun alt kısmında yer alan ve nazolabial bölgesi olarak tanımlanan yerdeki hücrelerin içerisine, yan etkisi olmayan sıvının enjekte edilmesi ile gerçekleşmektedir.

Bu kısma enjekte edilen sıvı ise, nazolabial bölgesinde belirgin olan ve yaşlılık belirtisi olarak görülen çiziklerin gitmesini sağlamaktadır. Bu bölgeye enjekte edilen sıvıların vücuda herhangi bir yan etkisi yoktur ve kişiye zarar vermemektedir. Bu dolgunun yapılışı ise hiç bir şekilde kişiye acı vermemektedir ve kolaylıkla enjekte edilebilmektedir. Nazolabial dolgusu yapılırken ise, kişinin dolgu yapılacak olan bölgesine anestezi uygulanmaktadır.

Nazolabial Dolgu Öncesi

Nazolobial dolgu öncesinde yapılması gereken bazı işlemler vardır. Öncelikle nazolabial dolgu yapacak olan hekim, bu bölgeyi muayene eder. Hekimin bu bölgeyi muayene etmesi bazı zaman 2, bazı zaman ise bu durum 3 seans şeklinde olmaktadır. Uzman hekim tarafından kişiye nasıl bir işlem yapılacağı söylenir ve kendisi bilgilendirilir. Operasyonun iki hafta öncesinde ise hastanın psikolojik ve bedensel sağlığı hekim tarafından kontrol edilir. Eğer dolguya mani olacak bir rahatsızlığı bulunursa, hasta hekime bu durumunu söyler. Duruma göre ise hekim işlemi yapıp yapmamaya karar verir.

Nazolabial dolgu öncesinde ise hastanın neleri yapması, neleri yapmaması gerektiği konusunda uzman hekim tarafından kendisi bilgilendirilir. Operasyon öncesi bilgilendirme yapıldığı gibi, operasyon sonrası da hastanın neler ile karşılaşabileceği durumları hekim tarafından kendisine söylenir. Bu şekilde hastanın operasyon ile ilgili korkuları gitmiş ve ani ortaya çıkacak davranışların önüne geçilmiş olur.

Nazolabial Dolgu Sonrası

Son zamanlar bayanlar tarafından sıkça tercih edilen nazolabial dolgu, en etkili gençleştirme yöntemleri arasında yer almaktadır. Deneyimli ve bu konuda bilgili hekimlerin yapacakları bu operasyon, kişinin kısa süre içerisinde yüzündeki yaşlılık belirtilerinin gitmesini sağlamaktadır. Nazolabial dolgu yapacak olan hekim nasıl dolgu öncesi hastayı bilgilendirirse, operasyon sonrası olabilecek şeyler hakkında da kendisine bilgi verilir.

Nazolabial dolgu öncesi yapılan muayane işlerinin eksiksiz şekilde yapılması, dolgu sonrası daha iyi sonuçların ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Yapılan operasyon sonrasında kişi hemen normal hayatına dönebilir ve çalışma hayatına devam eder. Fakat dolgu işlemi yapıldıktan sonra hastanın bazı şeylere dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle operasyon yapılmış olan bölgeye kozmetik ürünleri sürmemesi lazımdır. Aynı zamanda operasyon yapılmış olan yerin sert bir şeye maruz kalmaması gereklidir. Aynı zamanda kişi ağır bir şeyler kaldırmamalı ve kaslarını zorlamamalıdır.

Vücut kaslarının zorlanması, aynı zamanda nazolabial bölgesindeki kasların zarar görmesini sağlamaktadır ve operasyon yapılan yerin deforme olması söz konusu olacaktır. Nazorabial bölgenin korunması ise asıl amaçlanan durumdur. Bu bölgeye kozmetik ürünlerin sürülmemesi gibi, asit içeren maddelerin de temas ettirilmemesi gereklidir. Asitli içeceklerin içilmesi ise belli bir zaman kesilmelidir. Yapılan işlem sonrası bölge buhardan korunmalıdır. Spa ve havuza girilmemelidir. Sıcak su ile değil, ılık su ile duş alınmalıdır. Hamam gibi yerlerden ise belli bir zaman uzak durulmalıdır. Bu durumlar ise 10 gün sonra normale dönecektir ve kişi spa ve hamam gibi aktiviteler den faydalanabilir.

Nazolabial Dolgu Yaptıranlar

Nazolabial dolgu yaptıran kişiler bu işlem sonrası memnuniyetlerini belirtmektedirler. Kadınların dışında erkeklerinde yaptırdığı bu işlem, kendilerinin daha genç görünmelerini sağlamaktadır. Nazolabial dolgu yaptıran kişi ile yaptırmayan kişi arasında bariz farklar ortaya çıkmaktadır. Burun alt kısmında nazolabial bölgesinde çiziklerin gitmesi ise net şekilde ortaya çıkmaktadır. Nazolabial dolgu yaptırmak isteyen kişiler özellikle, işlemi yaptırmadan ve yaptırdıktan sonra resim çekmekteler ve farkın nasıl olduğunu görmektedirler.

Net şekilde işlemin faydaları yüzlerinde görünmektedir ve belli olmaktadır. Deneyimli hekim tarafından yapılması ve operasyon sonrası hastanın işlem yapılan bölgeyi koruma altına alması, bu işlemin daha uzun süre kalıcı olmasının garantisini vermektedir. Nazolabial bölgesine yapılan bu estetik dolgu ile kişiler, memnun kalmaktadırlar ve mennuniyetlerini ifade etmektedirler. Siz de yaşlılık belirtileri olan bölgenize nazolabial dolgu yaptırabilir ve daha genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Nazolabial Dolgu Ne Kadar Kalıcıdır?

Nazolabial dolgunun ne kadar kalıcı olup olmayacağı, bazı etkenlere bağlı olmaktadır. Bu etkenlerin başında iyi bir hekim tarafından yapılması öncelikli olmaktadır. Daha sonra ise hekimin kullanmış olduğu malzemeler, işindeki deneyimi ve hastanın operasyon sonrası hayatına devam etmesi, nazolabial dolgunun kalıcı olması ile alakalıdır. Eğer nazolabial dolgu yaptıran kişi gerekli olan önemleri alırsa ve hekiminin dediğini yaparsa, ömürlük olarak bu hizmetten yararlanmış olacak ve yüz bölgesindeki yaşlılık belirtileri kolay kolay ortaya çıkmayacaktır.

Eğer gerekli olan önlemler alınmazsa ve kişi nazolabial bölgesine önem vermeden yaşarsa, kalıcılık süresi daha kısa olacaktır. Bu etkenler ise kişi ile alakalı olmaktadır. Nazolabial dolgu öncesi ve sonrası da işlemin kalıcı olması ile bağlantılıdır. Kesinlikle işini iyi yapan bir uzman hekimin bu işlemi yapması son derece önemlidir. Nazolabial dolgu yapan hekimin kişiye enjekte ettiği sıvıların kalitesi de kalıcı ile orantılıdır.

Nazolabial dolgu yapıldıktan sonra kişi iki gün sonra hemen iyileşmeye başlar. Bu süre içerisinde en fazla dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlara azami özen gösteren hasta, hem iyileşme safhasını erken atlatacak hem de yaptırdığı dolgunun daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Hekimlerin bu işlem için vermiş olduğu garanti süresi ise 18 ay’dır. İyi dikkat edildiği sürece en az 18 ay kalıcı olan nazolabial dolgu, dikkat edilmemesi durumunda kalıcılık nerede ise yarı yarıya düşmektedir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Nazolabial dolgu fiyatları öyle sanıldığı kadar fazla değildir ve oldukça uygun fiyatlara sahiptir. Operasyonu yapacak olan hekimin fiyat konusunda esnek olması ise tamamen kendisine bağlıdır. Fiyatlandırma ise iki seans olarak hesaplanmaktadır. Dolgu esnasından hekimin kullanacağı malzeme, uygulanacak olan bölgenin genişliği ve diğer detaylar da fiyatın artması ve azalması ile bağlantılıdır. İki seans uygulamasında birinci seansa katılmamış olan kişinin üçüncü seansa gelmesi lazımdır ve bu durum ise fiyatın farklı olmasına neden olmaktadır. Genel olarak nazolabial dolgu fiyatları ekonomiktir ve uygun ödeme koşulları ile hastaların hizmetine sunulmaktadır.