Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Fransız Askısı

Günümüzde estetik büyük bir değer taşırken yeni dönemin modası arasında Fransız askısı yer almaktadır. Ameliyatsız bir biçimde yüz gerdirme yöntemi olarak uygulanan ve askılama yöntemi olarak da bilinen estetik müdahalenin son derece pratik olması yaygınlığını da arttırmaktadır. İşlem sonrasında kişinin rutin hayatına hızla dönebilmesi, ağrının olmaması ve konforu ile yeni dönemin bir numaralı işlemi olarak askılama tekniği karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımızda sizler için bu yöntem nedir, uygulama nasıl yapılır, kimler üzerinde yapılabilir bu konular hakkında bilgilendirme sağlayacağız. Eğer siz de ameliyatsız yöntemler ile küçük müdahalelerde bulunarak güzelliği yakalamak istiyor istiyor iseniz gelin hep birlikte Fransız askısı işlemini inceleyelim.

Fransız Askısı Nasıl Yapılır?

Estetik işlemlerin geneline baktığımızda anestezi altında ve cerrahi işlemler ile yapıldığı görmekteyiz. Bu durum bir takım komplikasyonları beraberinde getireceği gibi aynı zamanda kişinin zamanını da çalan uygulamalardır. Günlük yaşamın stresi ve yoğunluğu altında cilt eski formunu kaybederken tam da bu sebeplerden dolayı kişiler estetik işlemi için vakit bulamamaktadır. Ancak Fransız askısı metodu ile herhangi bir cerrahi müdahale olmadan istenilen sonuca ulaşılmaktadır.

Bu yöntemin uygulamasında genel anestezi işlemi yapılmaz, onun yerine uygulama yapılacak olan bölgeye lokal anestezi yapılır ve küçük bir alanda uyuşturma işlemi sonrasında hasta konforlu bir şekilde operasyona alınır. Lokal anestezinin yanı sıra sedasyon uygulaması ile birlikte de işlem gerçekleştirilebilir. Uyuşturma işlemlerinin tamamlanmasının ardından uygulama başladıktan sonra 30 dakika ile 1 saat arasında işlem süresi bulunmaktadır. Ameliyat öncesinde uzman doktor tarafından uygulama yapılacak olan bölgeler belirlenir ve deformasyona uğrayan bölgelere medikal iplerin yerleştirilmesi yapılır. Bu ipler deri altına mimik çizgileri ile uyumlu şekilde yerleştirilir ve yer çekiminin aksi yönde çekilerek gerdirme işlemi yapılır. Yüzde istenen etkinin sağlanması ile birlikte medikal ipler saklanır. Genellikle kulak arkasına veya saçlı deri içinde bitiş belirlenir. İşlem sonrasında yüzde ki değişim anında görülebilir ve bir lifting etkisi yaratır.

Fransız askısı kimler için uygundur?

Estetik uygulamalarda her zaman için yaş faktörü önem taşımaktadır. Bazı operasyonların gerçekleştirilebilmesi için gelişiminin tamamlanması süreç içerisinde büyük önem taşımaktadır. İple yüz gerdirme yöntemi içinde bazı şartlar bulunmaktadır. Bilindiği üzere cilt belirli bir yaştan sonra kolajen üretimini durdurmaktadır, bununla birlikte deformasyon, sarkma kırışıklık kendini göstermeye başlar. Bu gibi durumlar için cilde uygulanan nemlendirici, C vitaminleri A vitaminleri yeterli gelmez. Fransız askısı tam olarak bu gibi durumlarda karşımıza çıkmaktadır.  Yaş aralığına baktığımızda 28 yaş ile birlikte bu yöntem uygulanmaktadır. Cildin kendi esnekliğini kaybetmesi ile birlikte bu yöntem rahatlıkla uygulanabilir. İleri yaş için bir sınırlama bulunmasa da 65 yaş üstü için bu yöntem çok fazla etkili olmamaktadır. Ancak elbette ki günümüzde ki teknoloji ile birlikte yaşın öneminin olmad

Hangi bölgelere uygulanır?

Fransız askısı alanı sınırlı estetik müdahale işlemlerinden birisidir. Bu yöntem yüzde uygulanmaktadır. Özellikle alın, göz çevresi ve elmacık kemiklerine müdahale edilmektedir. Yüzde sarkma olan bölgeler için kolaylıkla uygulanabilmektedir. Doğal kaslar üzerinde bir etkileye sebep olmadığı için yüzün her bölümünde rahatlıkla bu yöntem ile çalışılabilmektedir.

 

Uygulama kaç seans sürmektedir?

Uygulama seanslar şeklinde yapılmamaktadır. Ortalama olarak 30- 60 dakikalık süre içinde sonuca ulaşılır. Belirli dönemlerde kontroller yapılabilir ve etkisi 10 yıla kadar sürmektedir. İşlem kısa soluklu uzun sonuçlar vaat eden bir işlem olduğu için bu kadar ön plana çıkmış ve birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Seans şeklinde olmasa da yöntem iki şekilde uygulanmaktadır. Uygulama şekilleri aynı olsa da işlemde kullanılan ipler farklılık göstermektedir. Medikal eriyen ipler ve erimeyen ip şekilde iki yöntem vardır. Bu iki işlemde de seans değil tek seferlik uygulamalar yapılır.

Fransız askısı sonrası dikkat edilecekler

Fransız askısı işlemi öncesinde dikkat edilecekler kadar sonrasında da dikkat edilecek birçok konu bulunmaktadır. Bunlardan ilki işlem sonrası ilk bir günlük süreçtir. Bu süreç içerisinde yüze şiddetli darbe almamak büyük önem taşır. Aynı zamanda işlem sonrasında ilk gün yüz üstü yatılmamalıdır, yüze doktorun önerileri dışında bir işlem ya da müdahale yapılmamalıdır. İşlem sonrasında ilk 3 günün sonunda oluşan hafif şişlikler de kaybolur, bir haftanın sonunda kulak arkası ya da saçlı deriye toplanan kesi bölgeleri %90 oranında iyileşir ve kişi normal günlük rutinine dönebilir.

Fransız askısı zararları

Her operasyonun elbette ki bir riski bulunur, bunu bilerek tüm operasyonlara başlanması tavsiye edilmektedir. Ancak genel sürece baktığımızda Fransız askısı doğru merkezler ve doğru doktorlar ile yapıldığında herhangi bir zararı veya yan etkisi bulunmaz. Kalıcı olmayan uygulamada medikal ipler zaman içerisinde erir ve estetiğin etkisi kaybolur. Kalıcı yöntem de ise kullanılan iplerin cilde herhangi bir yan etkisi ve zararı bulunmadığı için uzun yıllar sorun yaşamadan kullanılabilir.

Fransız askısı yaptıranlar

Genel bir araştırmanın akabinde ve yapılan anketler sonucunda işlemi yaptıran her 10 kadından 9 unun memnun kaldığını görmekteyiz. Bu süreç içerisinde doğru noktalara yapılan işlemler ile birlikte mükemmel sonuçlar alınmaktadır ve etkileri uzun yıllar sürmektedir. Fransız askısı ülkemizde özellikle yüzdeki kırışıklıklar için sıkça uygulanmaktadır. Bu işlemi yaptıranlar kırışıklıkların yanı sıra yüz şeklini ortaya çıkarmak, çene kemiğini daha belirgin hale getirmek için uygulamayı tercih etmektedir. Buna ek olarak bu medikal ipler ile birlikte kolajen üretiminin artış göstermesi ile birlikte ciltte bir gençleşme ve aydınlık bir ifade ortaya çıkmaktadır. Uygulamayı yaptıran kadın ve erkekler işlemin oldukça basit olduğunu, kısa bir süre içinde iyileşme sağlandığını ve uzun süre rahatlıkla kullanılabildiğini iletmiştir.

Fransız askısı yorumları

Fransız askısı yaptıran kişilerin yorumlarına baktığımızda memnuniyet oranının %80 lerde olduğunu iletebiliriz. Bu süreçte kalan %20 lik kısım ise sonuçtan memnun kalmamıştır. Bu memnuniyetsizliğin sebebi ise doğru ihtiyacın belirlenmemesi sebebi ile çıkmıştır. Örneğin dolgu ile giderilebilecek sorunun askı ile giderilmeye çalışılması konusudur. Bu sebeple öncelikle ihtiyaç doğru belirlenmeli ve ona uygun işlem yapılmalıdır.

Fransız askısı fiyatları

Estetik operasyonlarında fiyatlar bazen arada uçurum oluşturabilmektedir. Bunun sebebi kullanılan malzemenin kalitesi ile ilgili olabilmekle birlikte şehirden şehre değişiklik göstermektedir. Fiyat araştırmaları yapılırken merkezin yeri, sağlık bakanlığınca onaylı olup olmaması, işlemin doktorun yapıyor olması gibi faktörlere kesinlikle dikkat edilmelidir. Bu alanda uzmanlığı olmayan kişiler ile asla işlem yapılmamalıdır. Bu estetik işleminde 2 farklı yöntem uygulanmaktadır. Bu yüzden fiyat farkı karşımıza çıkmaktadır. İlk yöntem eriyen askı yöntemidir ve işlem sonrasında kullanılan medikal ipler zaman içinde eriyerek kaybolmakta ve ortalama 3-6 yıl sonunda estetik ihtiyacı duyulmaktadır. İkinci yöntemde ise erimeyen medikal ipler ile işlem yapılmaktadır ve kalıcılığı diğer yönteme oranla oldukça fazladır. Fransız askısı fiyatlarına baktığımızda eriyen yöntemde 5 bin TL ile 15 bin TL arasında fiyat skalası görürken erimeyen yöntemde 12 bin TL ile 30 bin TL arasında fiyat skalasını görmekteyiz.